Atsakingas moksleivis

Lietuvos moksleiviams – projektas „Atsakingas moksleivis!”.

Ketvirtus metus organizuojamas projektas atsinaujina ir keičia pavadinimą „Atsakingas moksleivis“! Moksleivius vėl kviečia įsitraukti į aplinkosauginę iniciatyvą. Projekte dalyvauja mokyklos iš visų Lietuvos regionų. Projekto dalyviai rinks pavojingas nebenaudojamas elektronines atliekas ir atiduos jas perdirbti.

Didžiausias įvertinimas – mokytojų pageidavimas tęsti projektą

Projekto tikslais ir motyvacinėmis priemonėmis buvo patenkinti ne tik mokytojai, bet ir moksleiviai, azartiškai nusiteikę rinkti atliekas bei susitikti su „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ klubų krepšininkais. Būtent tai paskatino jau ketvirtus metus organizuoti akciją tik praplėčia galimybes su kiek kitu pavadinimu, kurioje dalyvių skaičius tik auga. „Patirtis rodo, kad vaikų atsakomybės ugdymui, naujų įpročių formavimui reikia ne vienerių metų įdirbio. Ilgalaikis projektas garantuoja didesnę sėkmę nei vienkartinė akcija, kuri pasimirša taip greitai, kaip ir įvyko, todėl akcijai „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ reikėjo tęstinumo. Tikimės, kad tai išsivystys į ilgalaikį projektą, o kiekvienais metais vykdoma akcija skatins jungtis vis daugiau mokyklų,“ – apie tai, jog teigiamų iniciatyvų nevalia padėti į stalčių, kalba projektą organizuojančios Elektronikos Platintojų Asociacijos vadovas Linas Ivanauskas.

Įsitraukia ir mokinių šeimos

Jau ketvirtus metus iš eilės vykdomas projektas įrodė, jog neretai vaikai tampa geriausiais tėvų mokytojais. Siekdami kuo geresnių rezultatų bei gaudami daugiau žinių bei patirties apie aplinkosaugą ir rūšiavimo svarbą, įsitraukia ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bendruomenė. 

Nugalėjusių mokyklų pedagogai pasakojo, kad prie pasiekto moksleivių rezultato prisidėjo jų tėvai, seneliai kaimynai ir net tėvų darbovietės.