Ypač prasmingas, jau tradiciniu tapęs projektas, sėkmingai įveikęs pandemijos ir karantino iššūkius.

Projekto sėkmės pagrindas – atliekų rūšiavimo kultūros ir knygų skaitymo kultūros sąsaja, išnaudojant veiklias bendruomenes, labiausiai iš jų – esančias nuo didžiųjų miestų nutolusiuose miesteliuose ir kaimuose.

Visoms šalims naudingo projekto centre yra bibliotekoms skirtas konkursas. Konkurse dalyvaujančios kultūros įstaigos kviečia savo skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Daugiausia elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų surinkusios projekto dalyvės šiame konkurse apdovanojamos 500 Eur vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliais, o papildomai 12 aktyviausių bibliotekų įvertinamos specialiais prizais – dovanų čekiais.

Konkurse dalyvaujančios bibliotekininkės išnaudoja jau turimus ryšius su skaitytojais ir bendruomenėmis, o paskata rūšiuoti elektronikos atliekas tampa prasminga ir naudinga žinia kiekvienam žmogui, norinčiam susitvarkyti savo aplinką. Tęstinis projektas sutampa ir su šaliai tenkančiais žiedinės ekonomikos bei Žaliojo kurso uždaviniais.

Pradedant 2015-aisiais, pirmaisiais projekto „Atsakingas skaitytojas“ metais, konkurse kasmet dalyvauja dešimtys šalies bibliotekų. Per visą projekto vykdymo laikotarpį buvo daug nuveikta, formuojant atsakingą požiūrį į elektronikos atliekų tvarkymą, puoselėjant švarią aplinką, rūpinantis savo ir artimųjų sveikata, diegiant supratimą apie naudą, kurią teikia elektronikos atliekų rūšiavimas ir perdirbimas.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.