Apsispręskime, kiek atliekų mums reikia: daugiau ar mažiau

Šių metų rudenį pavadinčiau simptomišku ne tik elektronikos įrangos gamintojams ir importuotojams, bet ir Europos Sąjungos (ES) politikams bei didžiajai daliai ES vartotojų. Vos tik pradėjo slūgti poliarizuota visuomenės diskusija apie tai, ką mums visiems reiškia švedų moksleivės Gretos Thunberg organizuojamos akcijos prieš klimato kaitą, įvyko išties matomas pokytis: Europos Komisija paskelbė apie naujas gaminių […]

Plačiau

Vladas Vitkauskas: žemė, kurią čia radome, neturėtų dusti nuo mūsų atliekų

„Kad sudėtingose kelionėse po kalnus galėtume išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, turėdavome ne vien savimi – vienas kitu rūpintis. Teko pažinti save visokiausią, ir kasdienybėje tai labai pravertė“, – sako keliautojas, alpinistas Vladas Vitkauskas. Šiemet Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) rengiamos nacionalinės aplinkosaugos olimpiados 7–8 klasių moksleiviams ambasadoriumi tapęs V. Vitkauskas sako, kad žmonijos veiklos poveikį aplinkai ir […]

Plačiau

Ilja Laursas: viena iš aplinkosaugos priemonių – elektroninė valdžia

Kaip galėtume geriau kontroliuoti žmonijos veiklos poveikį klimato kaitai, gyventi švariau? Žinomas investuotojas, verslininkas Ilja Laursas sako, kad tokiose didelėse bendruomenėse, kuriose gyvename, vertybės nebeveikia, o politinį susitarimą padėtų pasiekti naujosios technologijos. Savo investicijas į dalijimosi ekonomikos projektus jis irgi vertina kaip netiesioginį indėlį į atliekų kultūrą.

Plačiau

Dirbtinė šviesa padės mums išgyventi tamsųjį laikotarpį, tačiau jos perteklius gali ir pakenkti

Trumpėjant dienoms, vis ilgiau gyvename prie dirbtinės šviesos. Specialistai perspėja, kad dirbtinė šviesa gali padėti mums išgyventi tamsųjį metų laikotarpį, tačiau kai kuriais atvejais ji gali netgi labai pakenkti. Į ką turėtume atkreipti dėmesį, papasakojo gydytoja neurologė Dalia Matačiūnienė ir miego sutrikimus tiriantis gydytojas, medicinos mokslų daktaras Audrius Alonderis, rašoma pranešime spaudai.

Plačiau

Žinią apie aplinkosaugos svarbą Lietuvos jaunimui siunčia Ilja Laursas ir Vladas Vitkauskas

Šeštuosius metus iš eilės rengiamos moksleivių nacionalinės aplinkosaugos olimpiados veidais šiemet tapo verslininkas, investuotojas Ilja Laursas ir keliautojas, alpinistas Vladas Vitkauskas. Olimpiados ambasadoriais tapę Lietuvoje žinomi žmonės įsitikinę, kad dialogas su moksleiviais aplinkosaugos tema gali būti prasmingas, sprendžiant svarbias ekonomikos problemas bei stiprinant aplinkos tvarumą palaikančias kultūrines nuostatas.

Plačiau

Elektronikos pavojai: nuo žalingų bangų iki pažeistų nykščių sąnarių

Kasdien ir be saiko naudodami elektronikos prietaisus ir tą patį leisdami daryti savo vaikams, rizikuojame savo ir vaikų sveikata. Elektronikos įranga gali mums pakenkti per elektromagnetines bangas, ji gali paveikti mūsų organizmo ląsteles, skeleto ir raumenų sistemą, regėjimą, nervų sistemą, psichiką, miego kokybę ir netgi nykščių sąnarius.

Plačiau