NACIONALINĖ APLINKOSAUGOS OLIMPIADA

Jau penktus metus Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu (KTU), organizuoja Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą. Olimpiados organizatoriai kviečia 7–8 klasių moksleivius atstovauti savo mokyklą. Olimpiados tikslas – šviesti moksleivius aplinkosaugos tema, skatinti juos domėtis, formuoti aplinkai draugiškus įpročius. Šiemet olimpiados pasiruošimo medžiagoje bus pateikiami ir žinomų žmonių bei įdomių keliautojų pasakojimai apie aplinkosauginius […]

Plačiau

Molėtiškiai iš savo namų iškrapštė rekordiškai daug atliekų

Molėtų gyventojai ir Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojai per 4 mėnesius atsikratė 1385 kg elektronikos atliekų ir taip papildė bibliotekos lentynas naujomis knygomis už 750 Eur sumą. Biblioteka Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamame projekte „Atsakingas skaitytojas“ triumfuoja jau antrus metus iš eilės, parodydama didžiausią aktyvumą bei socialinę atsakomybę šalies mastu.   Pasibaigus pirmajam projekto […]

Plačiau

Tylioji revoliucija skatina atsikratyti nevisuomet racionalaus įpročio „turėti“

Kai trūkdavo elementariausių buities daiktų, pilni namai buvo gero gyvenimo simbolis. Tačiau šiandien, nepriteklių patyrusios senosios kartos nuomonė, kad visada geriau turėti savo nei nuomotis – ar tai būtų automobilis, būstas ar kitas turtas – tampa atgyvenusi. Šiuolaikinėmis sąlygomis, netgi socialiai neatsakinga. Šiandien vis svarbesnį vaidmenį atlieka dalijimosi ekonomika, dar vadinama tyliąja revoliucija. Ji taupo ne tik gyventojų pinigus, bet ir gamtos resursus. Visgi, kad ji sparčiau skverbtųsi Lietuvoje, reikalingas spartesnis požiūrio į daikto turėjimą keitimasis. Būtent keičiantis požiūriui, turėtų aktyviau kurtis ir platformos, kurios įgalintų daiktų skolinimą ar nuomą padaryti labai paprastą ir patogią.

Plačiau

Į nemokamus GPAIS mokymus registruotis galima jau dabar

Aplinkos ministerija paskelbė nemokamų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) mokymų grafiką ir pradėjo registraciją į juos. Vietų skaičius grupėse yra ribotas, todėl atliekų tvarkytojai, darytojai, gamintojai ir importuotojai turėtų suskubti.

Plačiau

Pirmasis pavojingų atliekų sekimo eksperimentas Lietuvoje: tik 4 iš 10 šaldytuvų buvo nuvežti saugiam sutvarkymui

Pavojingų elektronikos atliekų sekimo eksperimentas atskleidė sunerimti verčiančią situaciją – nebenaudojama elektronika suinteresuotos įmonės, surinkusios pavojingas atliekas nebūtinai jomis pasirūpina tinkamai. Net jei iš gyventojų už išvežimą paimami nemaži pinigai. Tik 4 iš 10 eksperimento metu GPS signalu sektų šaldytuvų buvo tinkamai pristatyti tokių atliekų tvarkytojams. Tinkamo, be veiklos pažeidimų  atliekų sutvarkymo negarantuoja net įmonių turima atliekų surinkimo licencija.

Plačiau