Tylioji revoliucija skatina atsikratyti nevisuomet racionalaus įpročio „turėti“

Kai trūkdavo elementariausių buities daiktų, pilni namai buvo gero gyvenimo simbolis. Tačiau šiandien, nepriteklių patyrusios senosios kartos nuomonė, kad visada geriau turėti savo nei nuomotis – ar tai būtų automobilis, būstas ar kitas turtas – tampa atgyvenusi. Šiuolaikinėmis sąlygomis, netgi socialiai neatsakinga. Šiandien vis svarbesnį vaidmenį atlieka dalijimosi ekonomika, dar vadinama tyliąja revoliucija. Ji taupo ne tik gyventojų pinigus, bet ir gamtos resursus. Visgi, kad ji sparčiau skverbtųsi Lietuvoje, reikalingas spartesnis požiūrio į daikto turėjimą keitimasis. Būtent keičiantis požiūriui, turėtų aktyviau kurtis ir platformos, kurios įgalintų daiktų skolinimą ar nuomą padaryti labai paprastą ir patogią.

Plačiau

Į nemokamus GPAIS mokymus registruotis galima jau dabar

Aplinkos ministerija paskelbė nemokamų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) mokymų grafiką ir pradėjo registraciją į juos. Vietų skaičius grupėse yra ribotas, todėl atliekų tvarkytojai, darytojai, gamintojai ir importuotojai turėtų suskubti.

Plačiau

Pirmasis pavojingų atliekų sekimo eksperimentas Lietuvoje: tik 4 iš 10 šaldytuvų buvo nuvežti saugiam sutvarkymui

Pavojingų elektronikos atliekų sekimo eksperimentas atskleidė sunerimti verčiančią situaciją – nebenaudojama elektronika suinteresuotos įmonės, surinkusios pavojingas atliekas nebūtinai jomis pasirūpina tinkamai. Net jei iš gyventojų už išvežimą paimami nemaži pinigai. Tik 4 iš 10 eksperimento metu GPS signalu sektų šaldytuvų buvo tinkamai pristatyti tokių atliekų tvarkytojams. Tinkamo, be veiklos pažeidimų  atliekų sutvarkymo negarantuoja net įmonių turima atliekų surinkimo licencija.

Plačiau

Informacinis pranešimas

Informuojame, kad EPA Asociacija atnaujino kineskopinių televizorių ir monitorių surinkimą iš Asociacijos narių bei EPA eksploatuojamos surinkimo sistemos.

Plačiau