Džiaugiamės konkurso „Atsakingas skaitytojas“ 2020 m. II etapo rezultatais – sveikiname laimėtojus!

Bibliotekų darbuotojų iniciatyvumas, skatinant gyventojus atsakingai šalinti elektronikos atliekas, nesumažėjo net ir sudėtingais 2020 metais. Tai parodė ir EPA inicijuoto konkurso praėjusių metų II etapo rezultatai.

Džiaugiamės projekto II etapo rezultatais ir sveikiname specialius EPA prizus pelniusias laimėtojas:

  • Šakių r. savivaldybės viešąją biblioteką, surinkusią 7696 kg elektronikos atliekų bei laimėjusią 500 EUR dovanų kuponą pasirinktoms knygoms,
  • Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos Viešvilės filialą (4236 kg ir 500 EUR dovanų kuponas pasirinktoms knygoms),
  • Jurbarko r. savivaldybės viešąją biblioteką (3241 kg kg ir 300 EUR vertės dovanų kuponas),
  • Šilalės r. savivaldybės viešosios bibliotekos Pajūralio filialą (1883 kg + 889 kg ir 150 EUR bei 50 EUR vertės dovanų kuponai),
  • Ignalinos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Kazitiškio filialą (1604 kg ir 100 EUR vertės dovanų kuponas),
  • Vilniaus r. savivaldybės centrinę biblioteką (1051 kg ir 50 EUR vertės dovanų kuponas),
  • Kėdainių r. savivaldybės M. Daukšos viešąją biblioteką (551 kg ir 50 EUR vertės dovanų kuponas)

Nuoširdžiai sveikiname dovanų kuponus laimėjusias bibliotekininkes: Laimą Pernarauskienę, Stasę Pūdžemienę, Rasą Trubilienę, Eleną Radevič, Rasą Griškienę ir Astą Šeliakienę!

 

 

„Atsakingas skaitytojas“. Projektas Lietuvos bibliotekoms ir bendruomenėms

Nuo 2015 m. sėkmingai vykdomas EPA inicijuotas projektas, kuriame kasmet registruojasi ir dalyvauja dešimtys Lietuvos bibliotekų. Projektas skirtas skatinti gyventojus rūšiuoti elektronikos atliekas, atsakingai su jomis atsisveikinti, puoselėti švarią aplinką, rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

Bibliotekos šiame projekte pritraukia smalsiausius, rūpestingiausius, bendruomeniškiausius miestų, miestelių ir kaimų gyventojus. Šios kultūros įstaigos šiandien yra traukos centras ne tik skaitantiems knygas žmonėms, bet ir tiems, kuriems rūpi tvarumas, aplinkosauga, šiuolaikinio gyvenimo ir technologijų keliami iššūkiai, įvairios galimybės bei priemonės, kuriant pilietinę visuomenę.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ konkurse dalyvaujančios bibliotekos yra kviečiamos skatinti visus šių įstaigų lankytojus dalyvauti elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijoje. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai raginami atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Rezultatyviausios projekto dalyvės šiame konkurse turi galimybę pradžiuginti savo skaitytojus jų pačių išsirinktu 500 Eur vertės knygų krepšeliu, o specialiais prizais – dovanų čekiais – įvertinami ir aktyviausi bibliotekų darbuotojai.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.