Skalbimo mašinų išvežimas

Sena skalbimo mašina: atsisveikinti – nesudėtinga

Didelių gabaritų elektronikos prietaisai, kaip pavyzdžiui, skalbimo mašina, buityje tapo tokie įprasti, kad be jų gyvenimo nebeįsivaizduojame. Žinoma, džiaugiamės, kai ši elektronika veikia sklandžiai, negenda. Ilgai naudojamų prietaisų valdymas tampa mums įprastas, tokiais daiktais naudojamės automatiškai ir dažniausiai neieškome, kuo galėtume juos pakeisti. Kad ir kaip nenorėtume, ateina diena, kai seną daiktą taisyti nebeapsimoka arba naujas ima atrodyti ir daug ekonomiškesnis, ir funkcionalesnis. Tik kur dėti seną prietaisą?

Pakanka paskambinti arba užsiregistruoti internetu

Savo gyvavimo ciklą baigusių skalbimo mašinų išvežimas Lietuvoje jau seniai nebekelia sunkumų tiems, kurie žino apie gerąją praktiką. Stambiagabaritės elektronikos atliekas mūsų šalyje galima patogiai atiduoti įgaliotiems tvarkytojams. Nemokamai iš namų tokias atliekas turi teisę paimti ne viena šią veiklą vykdanti organizacija. Viena tokių yra Elektronikos platintojų asociacija (EPA), teikianti nemokamo elektronikos atliekų išvežimo iš namų paslaugas. Norint užsisakyti tokią nemokamą paslaugą, galima paskambinti telefonu +370 695 55111 arba registruotis www.epa.lt svetainėje, užpildant anketą.

Senų skalbimo mašinų išvežimas Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose niekuo nesiskiria nuo šios paslaugos mažesniuose miestuose ar kaimuose. Paskambinus ir užsiregistravus internetu galima suderinti patogų paslaugos laiką. Nemokamas skalbimo mašinų išvežimas iš namų apima ir prietaiso išnešimą iš buto, gabenimą laiptais ar liftu žemyn ar, priešinai, iškėlimą iš rūsio – netenka rūpintis, kaip išnešti sunkų daiktą iš pastato. Visa tai atlieka patikima darbuotojų komanda.

Laikyti namuose nenaudojamą – nenaudinga

Išvežimo paslaugos galimybė visiškai nereiškia, kad tai – vienintelis kelias atsisveikinti su sena skalbimo mašina. Gali būti, kad ji vis dar puikiai veikia arba gedimas, kuris jums sukėlė rūpesčių, yra nedidelis ir gali būti už prieinamą kainą pataisomas. Galbūt galėtumėte tokią mašiną padovanoti tiems, kurie ja dar nemažai laiko naudosis, džiaugsis nesunkiai susiremontavę?

Atkreipiame dėmesį, kad vienas iš atsakingo vartojimo principų yra pasirūpinti, kad daiktas būtų naudojamas, o ne stovėtų ir dulkėtų kur nors sandėliuke. Kaip rodo apklausos, nemažai gyventojų laiko savo namuose senus nenaudojamus elektros prietaisus neva atsargai. Esą jų prireiktų naujajam daiktui sugedus. Tačiau yra žinoma, kad kuo ilgiau prietaisas stovės nenaudojamas, tuo sumažės tikimybė, kad kada nors bus panaudotas. Visiškai senas, užsigulėjęs, seniai jungtas prietaisas gali nesudominti net žmonių, kurie kokiu nors būdu liko be skalbimo mašinos. Juk tampa aišku, kad ankstesnių kartų elektronika dažniausiai eikvoja daug elektros energijos ar vandens, turi labai mažai funkcionalumų ar veikia labai garsiai. Be to, ilgai laikant elektroniką netinkamomis sąlygomis ji gali ne tik sugesti, bet ir išskirti į aplinką kenksmingas medžiagas, prarasti gerą išvaizdą.

Įvertinę daugelį aplinkybių, galėtume nesunkiai įsitikinti, kad bet kuriuo atveju nėra gera praktika namuose laikyti seną nenaudojamą prietaisą.