Senai elektronikai – naują skrydį!

Taip pavadintas menininkės Agnės Kišonaitės kūrybinis projektas Vilniui. Projekto „Senai elektronikai – naują skrydį!” rezultatas – Lietuvos sostinei skirta erdvinė šviečianti meno instaliacija iš smulkiosios elektronikos atliekų. Meno kūrinys būtų skirtas 2020 m. birželio 5 d. minimai Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai bei taptų „Kultūros nakties“ festivalio dalimi.

Į pagalbą menininkei kviečiami šalies gyventojai

2020 m. pavasaris meninės instaliacijos kūrėjai Agnei Kišonaitei – kūrybai reikalingos žaliavos surinkimo laikotarpis (reaguojant į epidemiją ir Vilniaus m. savivaldybės potvarkį visuomenės saugumui užtikrinti, kovo mėn. skelbta akcija perkeliama į balandžio mėn.). Į smulkiosios elektronikos surinkimo akciją įsijungti kviečiami visi Lietuvos gyventojai. Seniems, stalčiuose ar sandėliukuose kaupiamiems nenaudojamiems daiktams tai yra gera proga tapti meninio projekto dalimi.

Šalies gyventojai, o ypač vilniečiai, instaliacijai reikalingas elektronikos atliekas kviečiami atnešti į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką (ten bus pastatytas specialus projektui skirtas konteineris).

Pagal Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) inicijuotą meno projektą šiai instaliacijai turėtų būti panaudoti nebereikalingi, sugedę, smulkūs elektronikos prietaisai ar jų dalys: mobilieji telefonai, krovikliai, nuotolinio valdymo pulteliai, elektriniai laikrodžiai, ausinės, kompiuterio pelės, jungiamieji kabeliai, elektros šakutės, žibintuvėliai, kompiuterio jungtys, atmintinės, elektroniniai žaislai ir kiti panašūs elektronikos prietaisai.

Tikslas – papuošti Vilnių

Naują meno kūrinį visuomenei pristatys iš kasdienių daiktų jau ne vieną meno objektą sukūrusi menininkė. Iš elektronikos atliekų sukurta instaliacija papuoš Vilnių bei džiugins tiek sostinės gyventojus, tiek jos svečius.

Pagrindinis projekto tikslas yra papuošti Vilnių, tuo pačiu metu atkreipiant dėmesį į elektronikos atliekų problematiką bei teisingo šių atliekų rūšiavimo, surinkimo bei tvarkymo būtinybę.

Menininkė Agnė Kišonaite kartu su EPA kviečia: jei nesi abejingas grožiui ir aplinkosaugai, suteik senai elektronikai naujus sparnus ir naują skrydį!