Rūšiuojantiems elektronines atliekas – papildoma motyvacija

Pavasaris – atsinaujinimo ir tvarkymosi metas. Kasmetinė akcija „Darom“ kvietė tvarkyti savo aplinką, o Elektronikos platintojų asociacija EPA kviečia peržiūrėti rūsius, sandėliukus, garažus, tamsiuosius kambarius bei kitus užkampius, kur neretai paliekame tūnoti nebereikalingus elektronikos prietaisus, baterijas ar akumuliatorius.

„Jeigu prieš penkerius metus žmonės lengva ranka mesdavo nebereikalingą elektroniką į bendras šiukšliadėžes ar, dar blogiau, į pakeles, tai šiandien ieškoma, kaip atliekas utilizuoti. Lietuviai jau žino: netinkamai surinktos ir sutvarkytos elektroninės atliekos – potenciali žala gamtai, o tuo pačiu – ir kiekvieno iš mūsų sveikatai.“ – sako EPA direktorius Linas Ivanauskas.

Yra ir dar viena paskata atiduoti pasenusią elektroniką, baterijas ar akumuliatorius. Kartu su didžiausiu kino teatru Lietuvoje „Forum Cinemas“ vyksta akcija „Einu į kiną su EPA“. Jei turite elektronikos atliekų, nufotografuokite jas, atsiųskite nuotrauką adresu [email protected] ir telefonu 8 695 55111 užregistruokite elektronikos atliekų išvežimą – EPA komanda atvyks pas jus ir išveš atliekas nemokamai. Jūsų nuotraukos keliaus į socialinį tinklą Facebook ir lauks įvertinimo: šeši daugiausiai „Like“ surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti kvietimais į kino teatrą – net 4 bilietai vienam fotografui.

Pavasarį EPA įpusėja toliau plėsdama savo socialinių partnerių tinklą. Pasiteisinus bendrai įgyvendintiems projektams su didžiausiais Lietuvos krepšinio klubais Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Lietuvos rytu“, buvo sudaryta bendradarbiavimo sutartis ir su Utenos „Juventus“ krepšinio klubu. Tai atveria naujas galimybes vykdyti socialinius projektus Utenos regione, labiau įtraukti jaunimą ir toliau puoselėti Utenos kraštą. Gražiai bendradarbiavimo pradžiai paminėti, EPA asociacija įteikė Utenos moksleiviams bilietų į krepšinio varžybas.

Pavasariškai nusiteikusi asociacija yra suplanavusi dar daugiau įvairių projektų, akcijų ir malonių staigmenų visiems gyventojams.  EPA – atsakingas požiūris į rūšiavimą!