Vienas lauke ne karys arba – ką galime nuveikti visi drauge?

Aplinkosauginis projektas “Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ sėkmingai vykdomas jau trečią sezoną. Šiemet Elektronikos platintojų asociacijos iniciatyva jungia 100 Lietuvos mokyklų bei 100 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Akivaizdūs surinktų baterijų bei senos elektronikos rezultatai, įgyvendinta idėja, teigiamos emocijos, išgyventas laimėjimo džiaugsmas, kartais – nuramintas pralaimėjimo kartėlis ugdė ir skatino eiti tik pirmyn!

Sąmoningi ir atsakingi pedagogai, nepailstantys moksleiviai ir socialiai atsakinga bendruomenė – štai kur slypi varomoji jėga! Visų mūsų pastangos dėl geresnių įpročių ir mus supančios aplinkos be kenksmingų atliekų.

Geri darbai privalo būti įvertinti, o kiekvieno projekto prizininkai – apdovanoti. Džiaugiamės bendradarbiavimu su krepšinio klubais, kino teatru „Forum Cinemas“ ir kiekvienam puikiausiai žinomu „Keistuolių“ teatru! Suvirpa kaskart širdis matydama žibančias nugalėtojų akis ir nenugalimą entuziazmą bei pedagogų padėkas už organizuojamą projektą: „Projekte dalyvaujame jau trečius metus. Į projekto veiklas įsijungia visa mokyklos bendruomenė, bet organizuoja atliekų surinkimą vienos arba dviejų klasių mokiniai. Antri metai didįjį baterijų surinkimo vajų atlieka mokytojos Stasės Černiauskienės auklėtiniai, dabartiniai dešimtokai. Jie be galo didžiuojasi savo laimėjimais. Jaučiasi labai svarbūs mokyklos ir visos bendruomenės nariai. Kol vyksta baterijų ir elektroninių atliekų rinkimas, moksleiviai pagamina plakatus ir vaikšto po klases aiškindami, kodėl reikia rinkti ir rūšiuoti atliekas, kokia viso to nauda gamtai ir žmonėms. Mokiniams svarbu žinoti, kad jais pasitikime ir patikime svarbias užduotis, o kai jie dar ir tokius šaunius prizus laimi – džiaugsmui nėra ribų! Linkime Jūsų komandai sėkmės tolimesnėse veiklose ir džiaugiamės, kad padedate visai mokyklos bendruomenei keisti mąstymą ir žygiuoti darnumo link.“, – Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos pedagogė Milda Kochanskienė.

11219356 1042256189151567 4483375998191391121 n