Radviliškio jaunimo mokyklos bendruomenė respublikinio projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ prizininkė

Džiaugiamės, kai pastangos ir geri siekiai nelieka nepastebėti. Kai atsidarę pašto dėžutę randame padėkas ir raginimus nesustoti. Tai tik sustiprina jausmą, kad EEPA asociacija eina teisingu keliu. Dalinamės su Jumis Radviliškio jaunimo mokyklos pedagogės Silvos Morkūnienės laišku (žemiau).

Mes, pedagogai, vykdydami aplinkosauginį švietimą ir siekdami, kad ši veikla būtų daug efektyvesnė ir naudingesnė, ugdymo tikslams įgyvendinti rėmėmės Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) vartotojų švietimo ir ugdymo programa „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!”. Todėl skatinome mokinius ir kitus bendruomenės narius įsijungti į2015–2016 m. m. Elektronikos platintojų asociacijos ir kitų socialinių partnerių projektą Lietuvos mokykloms „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“. Šio projekto tikslas – iš anksto formuoti jaunosios vartotojų kartos įpročius atsakingai rūšiuoti visas atliekas. Įsitraukdami į aplinkosauginę iniciatyvą, kartu su kitais Lietuvos mokiniais (10 mokyklų iš kiekvienos apskrities, iš viso – 100 mokyklų) metų eigoje rinkome pavojingas elektronikos atliekas ir atidavėme jas perdirbti.Prie šios iniciatyvos prisijungė ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai, mokytojai ir kiti darbuotojai. Dalyvaudami projekte mokiniai ugdėsi bendrąsias kompetencijas: komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmeninę bei mokėjimo mokytis. Projektas „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ suvienijo mūsų bendruomenę  ir skatino prisidėti prie švarios, saugios aplinkos, kurioje gyvename, kūrimo.

Elektronikos platintojų asociacija (EPA), vienijanti beveik 70 procentų Lietuvoje parduodamos elektronikos gamintojų ir importuotojų, projektą vykdė trimis etapais. Mūsų mokyklos bendruomenė III etapo metu surinko 113 kg baterijų atliekų ir laimėjo respublikinio projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ II – ąją prizinę vietą, todėl mes buvome pakviesti į rungtynes „Žalgirio“ arenoje, stebėti krepšinio varžybas bei palaikyti patinkančią komandą. Mūsų, kaip sirgalių, pasirinkimas buvo finalinės Kauno „Žalgirio“ – Klaipėdos „Neptūno“ varžybos. Stebėti krepšinio varžybas vyko Jaunimo mokyklos 9 b klasės ir kiti mokiniai, daugiausiai surinkę buitinės elektronikos atliekų.

Mes džiaugiamės EPA patraukliomis skatinamosiomis priemonėmis – dovanomisRadviliškio jaunimo mokyklai: Kauno „Žalgirio“ vardine sirgalių vėliava irbilietais į krepšinio varžybas. Manome, kad šie laimėjimai mūsų jaunimui yra geriausias siektino elgesio pavyzdys.Tikimės, kad ir kitais mokslo metais abejingų projektui nebus, o EPA iniciatyvai linkime „augti“ ir tapti nuolat vykstančiu projektu visoje mus supančioje aplinkoje!

Silva Morkūnienė

Projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“

vykdymo Radviliškio jaunimo mokykloje kuratorė