Šių metų lapkričio 18 dieną Elektronikos platintojų asociacija (EPA) organizuoja tradicine tapusią Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą 7 ir 8 klasių mokiniams. Tai – jau septintoji EPA inicijuota olimpiada, kurios partneriai – Kauno technologijos universitetas (KTU), Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). 

2020 metų Nacionalinės olimpiados veidas, įkvėpėjas yra bekelės, ralio reidų ir ralio maratonų lenktynininkas, Dakaro ralių dalyvis, ekologiškiausios Dakaro ralio komandos narys Antanas Juknevičius. Kaip ir ankstesnių EPA organizuojamų olimpiadų ambasadoriai, jis šiemet dalijasi savo mintimis apie aplinkosaugą su geografijos mokytojais ir mokiniais. 

Svarbu žinoti:

  • Nuotoliniu būdu rengiama olimpiada vyks 2020 lapkričio 18 8.00–15.00 val.
  • Mokyklos, kurių mokiniai dalyvaus olimpiadoje, bus registruojamos nuo spalio 26 d. iki lapkričio 6 d. 17 val.
  • Mokyklos deleguoti asmenys turi pasirūpinti mokinių duomenų apsauga.
  • Olimpiados dalyvių skaičius ribotas – gali dalyvauti ne daugiau kaip 4 tūkst. mokinių.
  • Vieną mokyklą gali atstovauti ne daugiau nei 30 mokinių iš 7 ir 8 klasių.
  • Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai bus skelbiami 2020 m. gruodžio 16 d.

Kviečiame mokyklas ir moksleivius tapti šiuo metu ypač prasmingos olimpiados dalyviais!

Speciali Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados ambasadoriaus, Dakaro ralių lenktynininko A. Juknevičiaus dovana – gyvas susitikimas, pasveikinimas ir atminimo dovana geriausiai apie aplinkosaugą išmanančiam mokiniui, galimybė iš pirmų lūpų sužinoti apie garsiausių pasaulyje lenktynių užkulisius, asmenukės su Dakaro žvaigžde!

Olimpiados nuostatus galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Olimpiados plakatą, skirtą spaudai, galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

 

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – kartu su Dakaro lenktynininku A. Juknevičiumi

Šiemet, septintaisiais EPA organizuojamos Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados 7 ir 8 klasių mokiniams metais, Lietuvos mokyklos buvo ne mažiau aktyvios. Olimpiadoje, kurios ambasadoriumi šiemet buvo Dakaro lenktynininkas Antanas Juknevičius, dalyvavo moksleiviai iš 142 mokyklų (pernai – iš 138 mokyklų).

Šiemet Nacionalinės olimpiados organizatoriai sulaukė 1628 dalyvių. Jie į testo klausimus nuotoliniu būdu atsakinėjo lapkričio 18 dieną. Pagrindinė šios olimpiados tema buvo oro tarša, o į testo klausimus buvo įtrauktos ir A. Juknevičiaus – ekologiškiausios Dakaro komandos dalyvio – įžvalgos.

Greičiausiai į visus 30 olimpiados klausimų – per 29 minutes ir 57 sekundes – atsakė  septintokė Ieva Pilkauskaitė iš Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos. Olimpiados laimėtoja pelnė ir jai skirtą lenktynininko A. Juknevičiaus vizitą: olimpiados ambasadorius pats asmeniškai jai įteiks diplomą.

Kaip ir ankstesniais metais, organizuojant Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą, EPA partneriai buvo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Kauno technologijos universitetas.

Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai skelbiami aplinkosauga.vma.lm.lt interneto svetainėje.