Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – kartu su pasaulio čempione

Planetos ir valstybės gerovė, jos sėkmė neįmanoma be supratingo požiūrio į aplinką, žinių – lygiai kaip ir penkiakovei reikalingas tiek mąstymas, tiek fizinis ir psichologinis pasirengimas. Neatsitiktinai šių metų Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) rengiamos Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados 7 ir 8 klasių mokiniams ambasadore tapo Lietuvos penkiakovininkė, daugkartinė olimpinė, Europos ir pasaulio čempionė ir vicečempionė, triskart Lietuvos metų sportininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. 

2021 m. lapkričio 18 d. įvyksianti Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – jau aštuntoji EPA inicijuota olimpiada, jos partneriai – Kauno technologijos universitetas (KTU), Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). Geografai į savo parengtus klausimus įtraukė ir olimpietės L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės įžvalgas apie aplinkosaugą, tvarią gyvenseną bei mintis apie šiemet Tokijo olimpiadoje iškovotą medalį, pagamintą iš sidabro, išgauto iš elektronikos atliekų.

Svarbu žinoti:

  • Nuotoliniu būdu rengiama olimpiada vyks 2021 lapkričio 18 d. 8.00–15.00 val.
  • Mokyklos, kurių mokiniai dalyvaus olimpiadoje, bus registruojamos nuo spalio 25 d. iki lapkričio 9 d. 17 val.
  • Mokyklos deleguoti asmenys turi pasirūpinti mokinių duomenų apsauga.
  • Olimpiados dalyvių skaičius ribotas – gali dalyvauti ne daugiau kaip 4 tūkst. mokinių.
  • Vieną mokyklą gali atstovauti ne daugiau nei 30 mokinių iš 7 ir 8 klasių.
  • Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai bus skelbiami 2021 m. gruodžio 16 d.

Kviečiame mokyklas ir moksleivius tapti šiuo metu ypač prasmingos olimpiados dalyviais!

Išskirtinė Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados ambasadorės penkiakovininkės L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės dovana tiksliausiai ir greičiausiai į olimpiados klausimus atsakiusiam dalyviui – nuotolinis susitikimas su olimpiados laimėtoju ir jo klase, galimybė tiesiogiai išgirsti įspūdžius iš didžiausių pasaulio sporto renginių bei sužinoti, kas yra raktas į sėkmę čempionei, atminimo dovana geriausiai apie aplinkosaugą išmanančiam mokiniui!

Olimpiados nuostatus galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Olimpiados plakatą, skirtą spaudai, galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada: dalyvių skaičius ir jų greičiai auga

Aštuntoji EPA organizuojama Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada 7 ir 8 klasių moksleiviams – dar vienas įrodymas, kad dėmesys aplinkosaugai didėja. Auga dalyvaujančių mokyklų ir mokinių skaičius, o trumpėjanti pateikiamų atsakymų trukmė ir spartėjantys sprendimų greičiai tik patvirtina, kad olimpiados dalyviai pasiruošia vis rimčiau.

2021 m. lapkričio 18 dieną nuotoliniu būdu Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje dalyvavo 2152 mokiniai iš 159 Lietuvos mokyklų (pernai – 1628 dalyvių iš 142 mokyklų). Į visus 30 klausimų teisingai atsakė ir po 100 balų surinko 6 mokiniai, o greičiausiai į juos atsakyti pavyko Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos aštuntokei Elzei Karanauskaitei. Ji savo atsakymus pateikė jau po 13 minučių ir 47 sekundžių. Sveikiname laimėtoją!

Šių metų Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados pagrindinė tema buvo elektronikos gaminiams reikalingi iškastiniai ištekliai bei tvarus jų naudojimas, pabrėžiant, kaip yra svarbu atsakingai šalinti elektronikos atliekas, atgaunant ribotus žemės išteklius. Šią aplinkosaugos, žiedinės ekonomikos ir atsakingo vartojimo temą ir visą renginį lydėjo Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados ambasadorė – pasaulio ir olimpinė čempionė, Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Jos įžvalgos apie aplinkosaugą buvo panaudotos, sudarant šių metų EPA olimpiados klausimyną.

Džiaugiamės švietimo įstaigų aktyvumu – aplinkosaugos temos tampa vis svarbesnės mokyklose, o taip pat džiugu, kad EPA iniciatyvą palaiko puikūs partneriai – Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Kauno technologijos universiteto (KTU)bendruomenė! Geografai pasistengė, kad klausimai būtų ne tik aktualūs, bet ir įdomūs, o KTU pasirūpino, kad viskas vyktų sklandžiai! Ačiū puikiai komandai!

Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai skelbiami interneto svetainėje https://aplinkosauga.vma.lm.lt/