„Energija be ribų!“: dar daugiau dalyvių ir didesni greičiai

Su šūkiu „Energija be ribų!“ EPA organizuota Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada pademonstravo  mokinių energiją ir puikius testų sprendimo greičius. Šių metų lapkričio 17 dieną įvykusioje olimpiadoje nuotoliniu būdu dalyvavo 2764 moksleiviai iš 196 mokyklų (2021 metais – 2152 mokiniai iš 159 Lietuvos mokyklų). Malonu matyti augantį mokytojų ir jaunosios kartos dėmesį aplinkosaugai! Dėkojame visiems dalyviams ir sveikiname kiekvieną – dabar jūs dar geriau žinosite, kaip saugoti aplinką ir padėti planetai!

Lietuvos septintokams ir aštuntokams skirta, šiemet jau devintoji, olimpiada, apėmė itin aktualią temą – atsinaujinančius energijos išteklius ir jų poveikį ekosistemoms, klimato kaitai, atliekų problematikai, aplinkosaugai.  Tema – gana sudėtinga, reikalaujanti daug įvairių žinių, tad į visus 30 testo klausimų pavyko atsakyti tik trims moksleiviams, o greičiausiai – per 12 minučių ir 23 sekundes – iš visų dalyvių tai padaryti pasisekė aštuntokei Miglei Marijai Gamezo iš VDU Atžalyno progimnazijos. Sveikiname Miglę Mariją ir visą jos klasę, kuri keliaus į į vieną iš 4 puikiausių muziejų Lietuvoje ar Vilniaus universiteto Botanikos sode veikiantį Lumina parką!

Augantis švietimo įstaigų aktyvumas ypač džiugina – aplinkosaugos temos mokyklose yra svarbios, aktualios, o mokytojai yra pasirengę apie tai kalbėtis su savo mokiniais. Dėkingi esame ir EPA edukacinę iniciatyvą palaikantiems partneriams – Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Kauno technologijos universiteto (KTU) bendruomenė. Geografų dėka turėjome puikų klausimyną, o KTU rūpesčiu – sklandžią olimpiados eigą! Ačiū darniai komandai!

Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatus bus galima sužinoti interneto svetainėje https://aplinkosauga.vma.lm.lt/ – jie bus paskelbti gruodžio mėnesį.

 

 

 

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – apie atsinaujinančią energiją        

Technologijos – pažangos variklis, bet joms reikalinga energija, kuri nežalotų gamtos, negriautų ekosistemų, neturėtų neigiamo poveikio klimato kaitai. Todėl supratimas apie atsinaujinančios energijos šaltinius ir jų svarbą įgyja vis didesnę reikšmę. Ši svarbi tvarumo aplinkybė padiktavo temą Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) rengiamos Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados 7 ir 8 klasių mokiniams. 2022 metais ji bus žinoma pavadinimu „Energija be ribų!“.

2022 m. lapkričio 17 d. įvyksianti Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada – devintoji EPA inicijuota olimpiada. Renginio partneriai – Kauno technologijos universitetas (KTU), Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA).

Geografai į olimpiados testo klausimus įtraukė temas apie klimato kaitos mažinimą, iškastinių išteklių naudojimo problematiką, pažangias technologijas tvariai energijai išgauti, o taip pat ir įvairioms elektronikos technologijoms reikalingus Žemės išteklius. Šių išteklių iššūkius sušvelnintų atsakingas elektronikos atliekų rūšiavimas, siekiant jas perdirbti ir sugrąžinti į gamybą žaliavų pavidalu.

Olimpiados klausimyne atsispindi ir taupaus, atsakingo energijos vartojimo klausimai, ruošiantys mokinius ateities ekonomikos ir gerovės iššūkiams. Ši tematika neabejotinai svarbi, auklėjant jaunąją kartą, todėl Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada vertintina kaip edukacinis renginys, kuriame laimi visi dalyvaujantieji.

Svarbu žinoti:

 • Nuotoliniu būdu rengiama olimpiada vyks 2022 m. lapkričio 17 8.00–15.00 val.
 • Mokyklos, kurių mokiniai dalyvaus olimpiadoje, bus registruojamos nuo 2022 m. spalio 25 d. iki lapkričio 9 17 val.
 • Mokyklos deleguoti asmenys turi pasirūpinti mokinių duomenų apsauga.
 • Olimpiados dalyvių skaičius ribotas – gali dalyvauti ne daugiau kaip 4 tūkst. mokinių.
 • Vieną mokyklą gali atstovauti ne daugiau nei 30 mokinių iš 7 ir 8 klasių.
 • Visų olimpiadoje dalyvavusių mokyklų rezultatai bus skelbiami 2022 m. gruodžio 16 d.

Šių metų Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados prizas, kaip ir anksčiau, bus siejamas su greičiausiai ir tiksliausiai į testo klausimus atsakiusiu mokiniu. Jis kartu su klase bus apdovanojamas kelione autobusu į vieną iš 4 puikiausių muziejų Lietuvoje arba į Vilniaus universiteto Botanikos sode veikiantį Lumina parką. Kelionės kryptį bus galima pasirinkti iš sąrašo:

 1. Šaltojo karo muziejus.
 2. Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
 3. Lumina parkas.
 4. MO muziejus Vilniuje.
 5.  Energetikos ir technikos muziejus.

Kviečiame mokyklas ir moksleivius tapti šios prasmingo renginio dalyviais!

Olimpiados nuostatus galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Olimpiados plakatą, skirtą spaudai, galite parsisiųsti ČIA – NUORODA

Sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo galite parsisiųsti ČIA – NUORODA