Moksleiviai per mėnesį surinko daugiau nei 1200 kg senų baterijų

Lietuvos mokyklas vienijančios socialinės akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” pirmojo etapo metu moksleiviai surinko 1200 kg senų baterijų. Tiek atliekų akcijos organizatoriams atidavė daugiau nei 70 šalies mokyklų, aktyviai prisijungusių prie lapkričio mėnesį vykusio pirmojo projekto etapo. Didžiausi rūšiavimo aktyvistai – Lazdijų, Kauno, Klaipėdos ir Tauragės rajonų moksleiviai. Jie surinko daugiausiai nebenaudojamų elementų.

Daugiau nei 1000 pirmąjį etapą laimėjusių mokyklų mokinių jau sausį vyks į Kauno „Žalgirio” ir BC „Lietuvos Ryto” krepšinio rungtynes. Iki varžybų akcijos laureatams bus suteikta proga tiesioginiame vaizdo pokalbyje bendrauti su vienu iš „Žalgirio” komandos žaidėju. Nuotaikingą ir įdomią diskusiją internetu atvirai galės stebėti visa Lietuva.

„Šio projekto tikslas – ne surinktos atliekų tonos, tačiau paties jaunimo požiūris į aplinkos tausojimą. Attinkamai, darbščiausių mokyklų susitikimai su geriausiais šalies krepšininkais yra ne tik atlygis už tinkamai surūšiuotas atliekas. Pirmiausiai tai – patvirtinimas, jog draugiškumas aplinkai yra bendražmogiška vertybė” – teigia Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška.

Vasarį moksleivių laukia jau antrasis akcijos etapas – dujošvyčių lempų atliekų rinkimas. Jo laimėtojai taip pat bus apdovanoti iki 150 bilietų pluoštais į vienas Vilniaus „Lietuvos ryto” ar Kauno „Žalgirio” krepšinio rungtynes namų arenoje. Antrų – trečių vietų laimėtojai turės teisę pasikviesti į savo mokyklą vieną krepšininką iš pasirinktos komandos pabendrauti apie krepšinį, sveikatą bei švarią aplinką.

Socialinės akcijos pabaiga numatoma gegužės mėnesį. Susumavus visus rezultatus, viena visų projekto etapų mokykla-nugalėtoja į savo paskutinio skambučio šventę galės pasikviesti pasirinktos krepšinio komandos narius. Organizatoriai primena, kad šalies mokyklos dar gali registruotis dalyvauti likusiuose projekto etapuose. Daugiau informacijos: www.epa.lt/projektai

Akciją organizuoja Elektronikos platintojų asociacija (EPA), krepšinio klubai Kauno „Žalgiris” ir BC „Lietuvos Rytas”, UAB „Žalvaris”, VšĮ „Ekošviesa”, Danske Bankas bei Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” pirmojo etapo mokyklos-nugalėtojos apskrityse:
Kauno Tado Ivanausko progimnazija;
Lazdijų r. Veisiejų gimnazija;
Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazija;
Pagėgių sav.Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinė mokykla;
Vilniaus sav. Grigiškių vidurinė mokykla;
Mažeikių „Gabijos” gimnazija;
Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos” gimnazija;
Utenos Dauniškio gimnazija;
Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija
Joniškio rajono Mindaugių pagrindinė mokykla.

Rezultatų suvestinę rasite čia.

EPA, vienijanti beveik 70 proc. Lietuvoje parduodamos elektronikos gamintojų ir importuotojų, per 2012 m. finansavo ir organizavo daugiau nei 7400 tonų elektronikos, beveik 100 tonų galvaninių elementų ir daugiau nei 100 tonų akumuliatorių atliekų sutvarkymą.