Į žalgiriečių treniruotę susirinko „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ antrojo sezono nugalėtojai

IMG 5518 Antradienio vakarą beveik šimtas Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleivių turėjo neeilinę galimybę stebėti Kauno „Žalgirio” krepšininkų treniruotę prieš svarbią Eurolygos dvikovą su Atėnų „Panathinaikos” klubu bei kartu su žalgiriečiais pasivaržyti tritaškių ir baudų metimų turnyre. Po dviejų turų pergalės laurus nuskynė gynėjas Olivier Hanlanas ir dviejų moksleivių komanda. Kiekvieną moksleivių įmestą baudą krepšininkai palaikė garsiomis ovacijomis ir pagyrimais.

Komandoje su žalgiriečiu teko ir pasijaudinti, ir pasitempti

Tik atvykus moksleiviams buvo surengta ekskursija po „Žalgirio” areną. Spaudos konferencijų salėje moksleiviai buvo supažindinti ir su treniruotės eiga. Susitikimo dieną, pasak vyriausiojo trenerio Gintaro Krapiko, komanda prieš išvyką stiprino savo gynybą.

„Ar žinote, kaip krepšininkai baudžiami už neįmestus ar prarastus kamuolius?, – vaikams slapčiausias detales apie komandą išdavė „Žalgirio” atstovė Martyna. – Ne, tai ne atsispaudimai, o bėgimai per visą aikštę. Patikėkite, tai kur kas sunkiau.”

IMG 5432 Be galimybės stebėti žalgiriečių pasiruošimą Eurolygos dvikovai, moksleiviai nepraleido progos išbandyti treniruočių salės bei susirungti komandose su žalgiriečiais specialiame projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju” vardu pavadintame turnyre. Vieni išrinktieji nedrąsiai žengė baudų metimo linijos link, kiti neslėpė jaudulio, treti labai tvirtai ir pergalingai į krepšį sumetė dvitaškių seriją.

Pirmąją vietą, nepaisant kalbos barjerų, užėmė „Žalgirio” naujoko O. Hanlano komanda su Justu Balčiūnaičiu ir Luku Šeštakausku – kone jauniausiais turnyro dalyviais. „Nuostabu, kad krepšinis Lietuvoje toks populiarus ne tik tarp suaugusių, bet ir tarp vaikų. Jau nuo mažų dienų jie taikliai mėto į krepšį. Tai tikra krepšinio šalis”, – kalbėjo kanadietis O. Hanlanas.

„Tai buvo puiki treniruotė ir puiki patirtis. Norėčiau kada nors sugrįžti į šią aikštelę kaip profesionalus sportininkas”, – po treniruotės kalbėjo gimnazistas Egidijus Janulis, komandoje su Brocku Motumu užėmęs garbingą 3-ąją vietą.

Krepšininkų kvietimo sulaukė laimėjus aplinkosauginį projektą

Tokio vizito pasiūlymo iš žalgiriečių Marijampolės sav. Iglaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleiviai sulaukė tada, kai buvo paskelbti aplinkosauginio projekto nugalėtojais tarp beveik 100 Lietuvos mokyklų. Viso projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” metu moksleiviai entuziastingai rinko smulkias ir stambias elektronikos atliekas dėl galimybės jas išmainyti į susitikimą su geriausiais Lietuvos krepšininkais. Viso projekto metu surinktos 25 tonos elektronikos atliekų, iš kurių 3 tonas surinko šios mokyklos moksleiviai. Prie tokio rezultato entuziastingai prisidėjo visa mokyklos ir Igliaukos miestelio bendruomenė.

Žaliems moksleiviams treneris G. Krapikas ir projektą organizuojančios Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška mokyklai įteikė ir „žaliųjų” krepšininkų marškinėlius su parašais. „Šiek tiek azarto reikia ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir gyvenime. Tai motyvuoja siekti geriausio rezultato ir užkrėsti tai daryti kitus. Tikimės, kad Jūsų indėlis į aplinkosaugą netaps vienkartiniu gyvenimo projektu, o rūšiuoti, tausoti gamtą mokysite savo artimuosius, kaimynus, aplinkinius,” – renginio dalyvius sveikino G. Krapikas.

Sveikinimo žodžių moksleiviams ir krepšininkams negailėjo ir projektą organizuojančios Elektronikos platintojų asociacijos direktorius M. Varaška: „Ačiū visai krepšininkų komandai už įsitraukimą ir tokį nuoširdų moksleivių palaikymą. Geriausiai dirbti ir stengtis išvien – komandoje”.

IMG 5347

IMG 5381

IMG 5482

IMG 5507