EEPA susigrąžino teisę tvarkyti atliekas

Šiandien, sausio 27 d., Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Elektronikos platintojų asociacijos (EEPA) prašymą panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) sprendimą, kuriuo Asociacijai buvo atimta licencija vykdyti elektronikos atliekų tvarkymo organizavimo veiklą. 2015 m. rugsėjo 9 d. agentūra asociacijai EEPA skyrė trečiąjį įspėjimą ir pagal galiojančią tvarką nusprendė panaikinti licenciją organizuoti atliekų tvarkymą. Teismas pripažino, kad licencija Asociacijai buvo atimta nepagrįstai.

EEPA direktorius Linas Ivanauskas džiaugiasi, kad didžiausia Lietuvoje elektronikos platintojus vienijanti asociacija vėl gali dirbti be trukdžių. „Lietuvos atliekų perdirbimo rinka vis dar vejasi Europą, todėl dažnai kyla įvairių nesusipratimų. Stengiamės nuolatos dirbti su Aplinkos ministerija bei Aplinkos apsaugos agentūra ir taip užtikrinti, kad kuo daugiau elektronikos atliekų būtų perdirbama. Tikiuosi, kad agentūra neskųs šio teismo sprendimo – juk net vykstant šiam teismo procesui toliau tęsiame konstruktyvų darbą siekdami bendrų tikslų“,- sako L. Ivanauskas.

Nors EEPA buvo atimta licencija, kol vyko ginčas, Asociacija ir toliau galėjo vykdyti savo veiklą – nemokamai surinkti elektros bei elektroninės įrangos atliekas visoje Lietuvoje, organizuoti tinkamą šių atliekų tvarkymą ir vykdyti visuomenės informavimą bei švietimą. L. Ivanausko teigimu, EEPA nustojus vykdyti veiklą, nesutvarkyta liktų didžioji dalis šalies elektronikos atliekų.

„Asociacija pasitiki daugiau nei 70% visų Lietuvoje veikiančių gamintojų ir elektronikos platintojų, todėl ypač svarbu užtikrinti, kad atliekų surinkimo procesas niekada nenutrūktų. Didžiausios Lietuvos įmonės mumis pasitiki ir supranta, jog EEPA, efektyviai įgyvendindama gamintojų ir importuotojų atsakomybės principus, jų vardu siekia maksimalios naudos aplinkai ir visuomenės sveikatai“,- teigė EEPA direktorius.

Elektronikos platintojų asociacija – elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta organizacija. Asociacija turi išvystytą atliekų surinkimo sistemą visoje Lietuvoje: daugiau nei 6000 vietų rinkti seniems galvaniniams elementams ir daugiau nei 100 vietų elektronikos atliekoms rinkti.

Šiuo metu EEPA vienija apie 400 narių, tarp kurių didžiausi Lietuvos prekybos tinklai ir tarptautinės kompanijos.