Krašto apsaugos savanorių duoklė aplinkosaugai – 20 tonų elektronikos atliekų

EPA KASP bendradarbiavimas1Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai pagerbti ir apdovanoti už reikšmingą savanorišką veiklą aplinkosaugos srityje rūšiuojant gamtai ir sveikatai pavojingas elektronikos atliekas. Per praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusią akciją KASP apygardos surinko beveik 20 tonų elektronikos atliekų, kurias utilizuoti perdavė projektą inicijavusiai Elektronikos platintojų asociacijai.

 

Visą gruodžio mėnesį KASP tarnaujantys apie 4500 karių savanorių, apie 500 profesinės karo tarnybos karių ir administracijos darbuotojai rinko senus mobiliuosius telefonus, baterijas, pakrovėjus bei elektroninę įrangą. Aktyviausiai projekte pasirodė Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė, surinkusi daugiau kaip 5,5 tonas elektronikos atliekų. Nedaug atsiliko Vyčio apygardos 5-oji bei Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės. Už surinktas elektronikos atliekas Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Linas Ivanauskas apygardoms įteikė specialius karinei įrangai ir aprangai skirtus čekius.

„Asociacijos bendradarbiavimas su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis grindžiamas abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Džiugu, jog organizacija neabejinga aplinkosaugai, sutelkia savo bendruomenes ir rodo tinkamą pavyzdį visuomenei bei kitoms institucijoms. Kariai savanoriai parodė, kad jie pasirengę ne tik ginti tėvynę ginklu, bet ir dėti visas pastangas švarinant ir rūpinantis aplinka, kurioje gyvena“, – apie projektą kalbėjo L. Ivanauskas.
Asociacijos dovanos buvo įteiktos Savanorių pajėgų vadovybei Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 25-ųjų metinių minėjimo metu, LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje.

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su Elektronikos platintojų asociacija ir tuo, kad šalies rinktinių kariai su dideliu sąmoningumu prisidėjo prie šios prasmingos aplinkos nuo elektroninių atliekų švarinimo akcijos. Dovanos, kurias aktyviausiems akcijos dalyviams parengė asociacija – šiltas dėmesio ženklas, šis projektas buvo naudingas ir kariams savanoriams, ir mūsų gamtai. Tokio pobūdžio akcija galėtų tapti nuolatine tradicija“, – sakė KASP štabo viršininkas plk. ltn. Darius Vaicikauskas.

Nuo šiol visų rinktinių apygardose bus pastatyti specialūs elektroninių atliekų surinkimo konteineriai, kurie primins savanoriams ne tik apie kario, bet ir kiekvieno piliečio pareigą rūšiuoti atliekas.

Asociacija EEPA vienija apie 400 narių, tarp kurių didžiausi Lietuvos prekybos tinklai ir tarptautinės kompanijos. Organizacija siekia abipusiai naudingo bendradarbiavimo su verslo bei valstybinėmis institucijomis, užtikrinant tinkamą elektronikos atliekų sutvarkymo reikalavimų įgyvendinimą.

EPA KASP bendradarbiavimas

EPA KASP bendradarbiavimas2