Kur dėti seną siuvimo mašiną?

Turbūt ne vienas esate matę staliukų su senos siuvimo mašinos „Singer“ kojomis. Gražu ir tvaru, kai nebenaudojami daiktai įgyja antrą gyvenimą. Kojos virto staliuku ar kokia nors dekoracija, o pati mašina greičiausiai papuolė į metalo laužą, buvo perdirbta, virto naujais gaminiais. O kur buvo padėtas jai pritaikytas variklis? Ir kur dėti nelabai seną, tačiau nudėvėtą, sugedusią, nevertą taisyti elektrinę mašiną plastikiniu korpusu? O jei tai moderni elektroninė, programuojama, kuria kas nors tik pažaidė, bet taip ir nesusidraugavo, o gal net sugadino?

Elektroninės siuvimo mašinos ar joms pritaikyti varikliai pagal savo kategoriją priskiriami elektronikai, o jų atliekos – elektronikos atliekoms. Tad jei tai nebereikalingas, sulūžęs daiktas, kurio nebesinori ar nebeapsimoka taisyti – jis turėtų būti šalinamas elektronikos atliekų surinkimo tinkle. Stambiagabaritėms elektronikos atliekoms skirtus konteinerius galite rasti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse ar šalia prekybos centrų. Varikliukas ir laidų jungtys galėtų būti išmetami ir į smulkiosioms atliekoms skirtus konteinerius. Juos galite rasti prekybos centruose, bibliotekose ar kitose įstaigose.

Kitas labai patogus būdas atsisveikinti su elektrine ar elektronine siuvimo mašina – pasinaudoti nemokamo stambiųjų elektronikos atliekų išvežimo iš namų paslauga. Tai galima padaryti užpildžius www.epa.lt svetainėje patalpintą anketą arba paskambinus telefonu +370 695 55111. Šauni komanda išneš iš jūsų namų ir išveš seną siuvimo mašiną nemokamai bei perduos ją licencijuotiems perdirbėjams.

O jeigu sena elektrinė ar elektroninė siuvimo mašina ne tik kelia sentimentų, bet vis dar veikia, tik tiek, kad nebėra žmogaus, kuriam būtų įdomu ir prasminga šiuo daiktų naudotis? Gali būti, kad ją pagamino pasaulyje garsus ir patikimas gamintojas, kurio gaminiai garsėja kokybe. Skelbimai apie parduodamus kokybiškus panaudotus daiktus dar ir kaip laukiami – bandykite parduoti. O gal norėtumėte padovanoti siuvimo mašiną kūrybinėms dirbtuvėms, vaikų ugdymo įstaigai, galbūt net pažįstamam ar artimam žmogui? Tegul daiktas ne stovi apdulkėjęs, o dūzgia ir suteikia džiaugsmo naudotojui!