Lietuvos paštas ragina atsikratyti senomis baterijomis ir lemputėmis

Knygų skirtukai

Nors švaros mėnesiu tradiciškai tituluojamas balandis, ruošdamiesi žiemai bei didžiosioms metų šventėms, suskubame tvarkyti namų pakampius. Lietuvos pašte skelbiama akcija dar kartą primena, jog pavojingomis atliekomis turime atsikratyti atsakingai. Patogiausias būdas tai padaryti – išmesti baterijas ir dujošvytes lemputes į specialią dėžutę artimiausiame pašte.

Dovanojami knygų skirtukai primins, kur išmesti elektronines atliekas

Dar šių metų vasarą į paštus buvo pristatyta daugiau nei 400 dvinarių dėžučių. Elektronikos surinkimu bei tinkamu jų pristatymu perdirbimui rūpinasi Elektronikos Platintojų Asociacija. „Bendrų pastangų dėka net ir atokiausių seniūnijų gyventojams galime padėti šalinti baterijų bei dujošvyčių lempų atliekas. Vertiname Lietuvos paštą kaip ypač atsakingą ir aplinkai draugišką įmonę, palaikančią su jos tiesiogine veikla nesusijusius projektus. Tikimės, jog tvarkant atliekas tokiu „daugiau nei privalau padaryti” keliu nuosekliai žengs ir mūsų visuomenė”, – apie bendradarbiavimą su Lietuvos paštu kalba EPA vadovas Mantas Varaška.

Didesni trinariai smulkių elektronikos prietaisų, baterijų bei lempučių surinkimo konteineriai pastatyti trijuose centriniuose paštuose – Vilniuje, Kaune ir Alytuje. Surinktos elektronikos atliekos bus atiduodamos perdirbti.

Pasinaudojusiems Lietuvos pašto paslaugomis klientams lapkričio mėnesį dovanojami knygų skirtukai, primenantys, kaip teisingai atsikratyti elektroninėmis atliekomis.

Baterijų rūšiavimu rūpinasi ir kaimo bendruomenės

Platus Lietuvos pašto tinklas leidžia žmonėms pavojingomis elektroninėmis atliekomis tinkamai atsikratyti net ir mažiausiuose miesteliuose. Zarasų rajone, Degučių kaime, veikiantis paštas – puikus įrodymas, jog baterijas į specialias dėžutes meta ir kaimo žmonės. Vos du darbuotojus turinčiam paštui per metus pavyko surinkti net 11 kilogramų baterijų. Pasak pašto viršininkės Rasos Kochankienės, aktyviausi yra pensijinio amžiaus kaimo gyventojai, kurie atsakingai jas renka, kaupia, ir apsilankydami pašte čia jas priduoda.

Tuo tarpu kiek didesniame Jurbarko pašte apie surinktus 30 kg baterijų darbuotojai žvelgė su humoru. „Tiek daug baterijų žmonės atneša todėl, kad Jurbarko miestas tamsus ir žmonės baterijas nuolat keičia prožektoriams pakrauti”, – juokavo Jurbarko pašto darbuotojas Romas Paulikas, užsiminęs, kad baterijas išmeta tiek pensininkai, tiek jaunos šeimos.

Stambiagabarites elektronines atliekas, susikaupusias namų palėpėse ar sandėliukuose, nemokamai išveža