Kur priduoti seną kompiuterį?

Ar senas kompiuteris visada yra tas daiktas, su kuriuo reikia kuo skubiau atsisveikinti? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Prieš keldami klausimą, kur priduoti seną kompiuterį, turėtume atlikti bent keletą žingsnių.

  1. Pirmiausia, sename kompiuteryje gali būti jūsų asmeninių duomenų, kuriuos privalėtume apsaugoti, nes kitu atveju gresia finansiniai, moraliniai ir kitokie praradimai. Norint patikimai apsaugoti įvairius duomenis asmeniniame kompiuteryje, rekomenduojama sunaikinti kompiuterio kietąjį diską (tai atlieka specializuotos įmonės) arba kreiptis į kompanijas, turinčias specialias programas, padedančias patikimai išvalyti jūsų kompiuterį.
  2. Jei kompiuteris veikia, pasirūpinę savo asmeniniais duomenimis, galite pabandyti jį parduoti arba padovanoti.
  3. Kartais senas kompiuteris mums atrodo nebetinkamas vien todėl, kad genda ar veikia nesklandžiai. Neskubėkite su juo atsisveikinti – kreipkitės į meistrus. Jei taisymas kainuoja ne daugiau nei 50 proc. naujo kompiuterio kainos, rinkitės taisyti.
  4. Kompiuterio šalinimas elektronikos atliekų surinkimo tinkle – paskutinis žingsnis. Jei tai nedidelis daiktas, tiks jį išmesti į smulkiajai elektronikai skirtą konteinerį. Tokį galite rasti prekybos centre, bibliotekoje, kitoje kultūros, švietimo ar kitos paskirties įstaigoje. Stambagabaritės elektronikos atliekoms skirtų konteinerių galite ieškoti www.epa.lt svetainėje esančiame sąraše arba pasinaudoti nemokamo išvežimo iš namų paslauga. Skambinkite telefonu +370 695 55111 arba registruokite išvežimą epa.lt svetainėje.