Kur dėti seną šaldytuvą?

Vyresni žmonės dažniausiai neskuba atsisveikinti su senais daiktais, įskaitant ir seną, burzgiantį, virtuvę drebinantį, elektrą ryjantį, prastai šaldantį ar ledą salono viduje sparčiai kaupiantį šaldytuvą. Dažniausiai tai lemia iš anksčiau paveldėtas įprotis naudoti daiktą, kol tik jis atlieka savo funkciją. Gerai, jei tai – iš senelės ar prosenelės paveldėta spinta, lova, vaza ar kokybiškas kavos servizas. O jei elektronikos prietaisas?

Senas ir geras ar jau per senas?

Tobulėjant technologijoms, naujesni elektronikos prietaisai – ir funkcionalesni, ir patogesni, ir taupesni. Nors ir nesivaikant naujienų, visada verta pasvarstyti: ar senas šaldytuvas vis dar geras, ar jau tikrai per senas. Elektronikos platintojų asociacija (EPA) skatina atsakingą vartojimą. Tai apima rūpestingą naujo daikto pasirinkimą, taisyklingą jo naudojimą bei priežiūrą, kuo ilgesnį jo gyvavimo ciklą, kai daiktas naudojamas, o vien tik užima vietą ar greitai išmetamas.

Tas pats pasakytina apie šaldytuvus. Jeigu jau nutarėme įsigyti naują, atkreipkime dėmesį, kiek patikimas yra jo gamintojas, koks garantinis laikotarpis, funkcionalumas ir panašiai. Įsigiję daiktą vadovaukimės naudojimo instrukcija, reaguokime į sutrikimus išduodančius požymius. Iš tokių požymių įvardijamas per didelis kondensatas, neįprastai karštas šaldytuvo korpusas, šaldytuvo salono temperatūra mažesnė nei įprasta ar nustatėme, greičiau genda maistas, šaldytuvas kelia didelį triukšmą, trūksta sklandumo ir lengvumo darinėjant šaldytuvo dureles, šalia prietaiso jaučiamas svilėsių kvapas. Visa tai – ženklai, kad reikia nieko nelaukiant kreiptis į buitinės technikos taisymo meistrą.

Paprastai rekomenduojama vadovautis formule: jei remontas neviršija 50 proc. naujo daikto vertės, taisykime. Ir tik tada, jei gedimas seka gedimą, prietaisas tapo nesaugus ar neekonomiškas, svarstykime apie naują pirkinį.

Atsisveikinti patogu ir nekainuoja

Neretai sprendimui seną šaldytuvą pakeisti nauju trukdo mintis, kad reikės atsikratyti seno laužo užtruks, senas daiktas užims vietą, bus nepatogu ir nejauku. Ne kiekvieną dieną išmetame tokius didelius daiktus, tad ne visi žino, kad Lietuvoje tai daryti paprasta.

Elektronikos platintojų asociacija (EPA) jau daugiau kaip 10 metų stambiosios elektronikos atliekas išveža iš namų nemokamai. Galima lengvai užpildyti anketą www.epa.lt svetainėje, ir EPA komanda pasirūpins jums patogiu metu išnešti ir išvežti seną jūsų šaldymo įrangą. O jei turite galimybę šaldytuvą išgabenti patys, šioje svetainėje rasite elektronikos atliekų surinkimo vietų sąrašą. Arba tiesiog paskambinkite telefonu +370 695 55111 – gausite nemokamo elektronikos atliekos išvežimo iš namų paslaugą.