Buitinės technikos išvežimas

Senos buitinės technikos nemokamo išvežimo paslauga – visoje Lietuvoje

Dažnai įsigyti naują prietaisą ar seną pakeisti nauju tampa svarbiau nei atsakingai atsisveikinti su naujuoju. Suprantama, nes juk svarbu, kad namų ūkyje būtų viskas, ko reikia patogiam gyvenimui. Elektronika palengvina buitį. O jeigu šalia veikiančio vis dar stovi senas daiktas, pavyzdžiui, šaldytuvas, ar jį vargais negalais įstūmėme į kampą, prieškambarį, sandėliuką? Tokiu atveju senos buitinės technikos išvežimas gali atrodyti toks pat svarbus, koks ir naujo įsigijimas. Ypač tada, kai gyvename mieste, kur gyvenamo ploto dažnai niekada nebūna per daug.

Kartu su senu šaldytuvu galite priduoti ir elektroninius žaislus

Ar tikrai nebenaudojamos, nebevertos taisyti, tik vietą užimančios buitinės technikos išvežimas – toks sunkus uždavinys, kad jo sprendimą tenka atidėlioti? Deja, yra priešingai. Atsisveikinti su senu stambiosios elektronikos laužu šiandien yra lengviau nei įsigyti naują prietaisą. Nemokamas buitinės technikos išvežimas, naudojantis licencijuotų elektronikos atliekų surinkėjų ar tvarkytojų paslaugomis, Lietuvoje yra daugiau nei dešimtmetį trunkanti sėkminga praktika. Ir tai – ne tik buitinės technikos išvežimas Vilniuje, kur savo paslaugas siūlo net kelios organizacijos.

Jau antras dešimtmetis, kai elektronikos gamintojų ir platintojų interesams atstovaujanti, išplėstinės gamintojų atsakomybės principą įgyvendinanti Elektronikos platintojų asociacija (EPA) teikia nemokamo stambiagabaritės elektronikos atliekų išvežimo iš namų paslaugą visoje Lietuvoje. EPA komanda pagal iškvietimą atvyksta į namus, pasirūpina saugiai išnešti iš gyvenamųjų patalpų seną skalbyklę, elekrinę viryklę, indaplovę, šaldytuvą, gartraukį, televizorių ar kitą elektronikos prietaisą. Kartu su stambiagabaritės elektronikos atliekomis galima atiduoti ir smulkiosios elektronikos, baterijų ir dujošvyčių lempų atliekas. Tad stambiagabaritės senos technikos išvežimas duoda dvigubą naudą – padeda atsikratyti tiek daug vietos užimančių, tiek ir smulkių nereikalingų daiktų.

Ta pati paslauga – tiek didmiesčiuose, tiek ir kaimuose

Buitinės technikos išvežimas Vilniuje – įprastas dalykas. O buitinės technikos išvežimas Kaune? Stambiosios elektronikos šalinimo praktika šiame ir kituose Lietuvos miestuose – identiška. Niekuo nesiskiria ir nemokamas buitinės technikos išvežimas Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar kituose mažesniuose šalies miestuose ir rajonų centruose. Tiek buitinės technikos išvežimas Klaipėdoje, tiek ir Jurbarke, Mažeikiuose ar Vilkaviškyje vyksta ta pačia tvarka. Tereikia paskambinti telefonu +370 695 55111 arba registruoti nemokamą stambiagabaritės elektronikos atliekų išvežimą www.epa.lt svetainėje.

Tenka pripažinti, kad nemokamas buitinės technikos išvežimas Vilniuje ar kitame didesniame Lietuvos mieste turi daugiau alternatyvų nei mažesniuose miestuose. Tai aiškinama didesniu stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių skaičiumi ir šalia prekybos centrų pastatytais specialiaisiais konteineriais, skirtais didelėms elektronikos atliekoms. Ne paslaptis, kad sostinėje ar kitame didmiestyje yra daugiau didelių prekybos centrų, kurie palaiko socialinės atsakomybės praktiką ir aplinkosaugos idėjas.

Jeigu ieškote vietos, į kurią patys galėtumėte pristatyti stambiosios elektronikos atliekas, tokių vietų sąrašą galite rasti interneto svetainėje www.epa.lt.