Žaliems moksleiviams – žalias krepšinis

Moksleiviai skatinami rinkti panaudotas baterijas ir už tai būti apdovanoti galimybe stebėti ekologiškoms idėjoms pritariančių krepšinio komandų varžybas.

zaliems moksleiviams zalias krepsinisLietuvos moksleiviai, tris savaites savo ugdymo įstaigose kaupę panaudotas baterijas, po pirmojo akcijos „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” etapo galėjo stebėti dviejų stipriausių, ekologiškoms idėjoms pritariančių šalies krepšinio komandų – „Lietuvos ryto” ir „Žalgirio” – namų rungtynes. Sekmadienį apie 1000 moksleivių iš 10 visų Lietuvos apskričių mokyklų – projekto nugalėtojų – atvyko į Kauną palaikyti Žalgirį nelengvoje kovoje prieš Prienų „Tonybet” ekipą.

Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška teigė, kad programa „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” skatina jaunimą pagalvoti apie atliekas, aplinką, taršą jau nuo mokyklos suolo. „Tam, kad moksleiviai turėtų sektiną pavyzdį, prie švietimo projekto pakvietėme prisidėti Kauno „Žalgirio” ir Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšinio klubus. Varžybos – tai ne tik atlygis jaunimui už tinkamai atliktą elektronikos atliekų rūšiavimo darbą. Pirmiausia – tai vienodai žaliai mąstančių žmonių susibūrimas suvokiant, jog tokių kiekvienais metais vis daugiau”, – patikino pašnekovas.

Pirmajame akcijos etape dalyvavo 70 Lietuvos mokyklų. Stebėti krepšinio grandų kovų buvo pakviesti tų ugdymo įstaigų auklėtiniai, kurie prie ekologiškos iniciatyvos prisidėjo aktyviausiai. Buvo net kelios mokyklos, kurios per tris savaites surinko daugiau nei 100 kilogramų baterijų. Iš viso jau pavyko sukaupti apie 1200 naudotų baterijų kilogramų. Vasarį moksleiviai bus raginami rinkti dujošvytes lempas, šiuo metu įprastai naudojamas buityje, o balandį vėl bus renkamos naudotos baterijos. Norima aktyviausiai per akciją „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” pasirodžiusius moksleivius pagerbti neįprastu vizitu – ugdymo įstaigoje turėtų viešėti mylimiausios krepšinio komandos nariai.