Meninė instaliacija iš elektronikos atliekų: kvietimas būti atsakingiems

Birželio 5-ąją minimą Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną EPA šiemet pasitinka išskirtine iniciatyva kartu su šalyje ir užsienyje žinoma menininke Agne Kišonaite. Tai – projektas „Senai elektronikai – naują skrydį!”, kurio rezultatas – meninė instaliacija iš elektronikos atliekų. Nuo birželio 5-osios iki rugsėjo 30-osios šis erdvinis, tamsiu paros metu šviečiantis kūrinys puoš Vilniuje iš M. K. Čiurlionio gatvės į Vingio parką vedančius vartus.  

Iš įvairių panaudotų daiktų ne pirmą sykį kurianti menininkė šiam projektui pasirinko ją įkvepiančią temą – paukščius. Į 2,5 metrų kraštinę turintį kubą  sumontuotos sniegenos, zylės, varnos, kuosos  ir balandžiai yra sukurti iš įvairiausios smulkiosios elektronikos atliekų: mobiliųjų telefonų – įskaitant pačius seniausius ir naujausius modelius, planšečių, ausinių, barzdaskučių, lygintuvų, ventiliatorių, elektroninių žaislų ir kitokių prietaisų. Instaliacija virš žemės yra pakelta 4 metrus.

Kišonaitei paukštis – laisvės ir polėkio simbolis, kuris šįsyk kviečia atsakingai rūšiuoti elektronikos atliekas bei pasirūpinti, kad jos patektų į įgaliotų tvarkytojų rankas – tokiu būdu dalyvauti tvarumą užtikrinančioje atsakingos elgsenos grandinėje. „Visa mano kūryba yra apie atsakingą vartojimą ir apie tai, kad menas turi džiuginti“, – sako menininkė.

Vingio parko prieigos šioje vietoje projekto instaliacijai pasirinktos neatsitiktinai: čia, į Vilniaus istorijai reikšmingą gamtos kampelį veda gatvė, siejama su įvairiose srityse kūrusio ir pasaulyje žinomo lietuvių menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardu. A. Kišonaitės kūriniui ir visam EPA projektui tai suteikia papildomą informacinį krūvį bei rimtą pagrindą tapti sostinei svarbaus kultūrinio vyksmo – „Kultūros nakties“ festivalio – dalimi.

Kviečiame pasigrožėti EPA ir menininkės bendru projektu „Senai elektronikai – naują skrydį“, raginančiu saugoti gamtą ir save!