LOGIN dalyviai skatinami susimąstyti apie senos technikos grėsmę žmogaus privatumui

blog-34Sparčiai tobulėjančios bei žmonių kasdienybę palengvinančios technologijos neatsiejamos nuo aplinkosaugos ir atsakingo požiūrio į išmetamus nebereikalingus elektroninius prietaisus. Todėl šiais metais į didžiausią interneto ir technologijų bendruomenės susibūrimą Baltijos šalyse „LOGIN 2015″ atvykę dalyviai kviečiami iš namų ar darbovietės atnešti nebenaudojamą IT įrangą.

Informacija sename kompiuteryje brangesnė už žaliavas

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo” vyksiančioje LOGIN konferencijoje pastatyti specialūs „Elektronikos platintojų asociacijos” (EPA) surinkimo konteineriai, į kuriuos konferencijos dalyviai kviečiami išmesti nebenaudojamą IT techniką. Konferencijos metu surinkti seni kompiuteriai, klaviatūros, procesoriai, telefonai ir kita įranga bus saugiai perdirbti. Tokiu būdu atkreipiamas dėmesys į atsakingo verslo vystymą bei kiekvieno piliečio asmeninę atsakomybę, rūšiuojant elektronikos atliekas.

Netinkamai išmetamų elektroninių atliekų kiekiai darosi vis opesnė visuomenės ir verslo įmonių problema. „Neretai informacija išmetamuose įrenginiuose yra kur kas brangesnė nei prietaiso žaliavos, tad neatsakingai pasirūpinę atliekų išmetimu, pavyzdžiui, palikę techniką prie konteinerių, žmonės rizikuoja savo duomenų saugumu ir privatumu, net jei mano, jog seną kompiuterį išmetė „išvalytą”. Siekiant to išvengti, atliekas būtina atiduoti perdirbti, kur informacija yra visapusiškai sunaikinama, o ir išmestas prietaisas neteršia gamtos”, – apie paprastą būdą pasirūpinti duomenų saugumu pasakoja „Elektronikos platintojų asociacijos” (EPA) vadovas Mantas Varaška.

Didžiausia konferencija Baltijos šalyse pritraukia tūkstančius vadovų, IT specialistų ir entuziastų, todėl tai puiki proga priminti apie juos supančią techniką, atsakingą išmetimą ir technologijų pritaikymą šioje srityje. „Planuodami progreso konferenciją, siekiame ne tik parodyti, kuo skaitmeninis pasaulis gyvena šiandien, bet ir pasakyti, ką galime padaryti, kad jis būtų tobulesnis, – sako LOGIN 2015 vadovė Ieva Dirvonskaitė. – LOGIN dalyviai – aktyvūs inovacijų mėgėjai, tad tikime, kad prisidėdami prie nebenaudojamų elektronikos prietaisų surinkimo, paskatinsime atkreipti dėmesį į atsakingą technologijų naudojimą ir saugų perdirbimą”

Kam priklauso rytojus?

Kasmet didėjantis vartotojiškumas ir elektroninių atliekų kiekiai pasaulyje kelia nerimą. Tyrimų bendrovių duomenimis, 49 proc. vartotojų mobilųjį telefoną keičia kas metus, o technikos pardavimai skaičiuojami milijardais. Elektronikos prietaisų surinkimą Lietuvoje vykdančios EPA vadovas patvirtina, kad beveik pusė į konteinerius išmetamų prietaisų yra veikiantys, o jais atsikratoma tik dėl to, kad paseno technologiškai ir morališkai, prekyboje atsirado kur kas patrauklesni ir pažangesni įrenginiai.

Vokietijoje įkurtos „STEP” tarptautinės organizacijos, siekiančios išspręsti elektroninių atliekų problemos mastą, duomenimis, 2012 m. visame pasaulyje susidarė 48 mln. elektroninių atliekų, iš kurių perdirbama tik apie 15 proc. Taigi, jei nesikeis gyventojų rūšiavimo įpročiai ir atsakomybė atsikratant senos elektronikos prietaisų, rytojus priklausys atliekoms.

Apie technologijų pritaikymą palengvinant rūšiavimo įpročius LOGIN konferencijoje kalbės EPA vadovas Mantas Varaška: „Nematoma technikos pusė: rytojus priklauso atliekoms”. Atvykite pasiklausyti, saugiai atsikratykite nereikalinga technika ir sužinokite, kaip technologijos gali pasitarnauti diegiant vieningą elektronikos atliekų surinkimo sistemą.