EPA pristato mobiliąją programėlę „RŪŠIUOKLIS”

RŪŠIUOKLIS 3 Draugų ar artimųjų namuose vis dažniau galima pastebėti popieriui, plastikui ir stiklui skirtas šiukšlių dėžes ir išgirsti kalbas apie tai, jog jie atsakingai rūšiuoja atliekas – rūpinimasis sveika aplinka ir gamta tampa kasdieniu įpročiu vis didesniam lietuvių ratui. Tačiau, nepataisomai sugedus ar morališkai pasenus vienam ar kitam buities prietaisui, paaiškėja, jog dauguma žmonių dar vis nežino, kaip ir kur galima greitai pašalinti elektroninės technikos prietaisus. Šią problemą ėmėsi spręsti Elektronikos platintojų asociacija, nusprendusi sukurti naują mobiliąją aplikaciją „RŪŠIUOKLIS”.

Kur derėtų išmesti šaldytuvą, virdulį ir kitus prietaisus?

Senas kineskopinis televizorius, stacionarus kompiuteris, nebeveikiantis plaukų džiovintuvas  ir kiti nebenaudojami prietaisai neretai okupuoja mūsų sandėliukus. Tai, jog šių prietaisų negalima mesti į bendrą atliekų konteinerį, įspėja ir specialūs ženklai, tačiau to ne visada pakanka.  Net ir atsakingiausi gyventojai susiduria su problema, kur išmesti senus elektronikos prietaisus.

Elektronikos platintojų asociacija gyventojams sukūrė išmaniųjų telefonų programėlę „RŪŠIUOKLIS“, kuri ne tik informuoja apie legalių elektros ir elektronikos rūšiavimo aikštelių vietas, bet ir leidžia nemokamai užsisakyti prietaisų išvežimą iš namų gyventojams patogiu metu. 

Jau nuo šio mėnesio pradžios iš „Google Play“ aplikacijų parduotuvės programėlę gali parsisiųsti kiekvienas išmaniojo telefono, palaikančio „Android“ operacinę sistemą, turėtojas. Taigi, mobiliosios aplikacijos vartotojai jau dabar patogiai naudojasi artimiausių surinkimo vietų, kuriose galima išmesti lempas, baterijas, smulkią, vidutinę ar stambią elektroninę įrangą, paieškos sistema.

Du spustelėjimai ir artimiausios atliekų surinkimo vietos jau telefono ekrane

RŪŠIUOKLIS 2 Senas buitinis prietaisas, elektronika ar žaislai su baterijomis dažnai išmetami ne todėl, kad sugedo, o paseno morališkai. Elektronikos atliekų mastai visame pasaulyje nuolatos didėja, ne išimtis ir Lietuva. Elektronikos atliekų ir baterijų surinkimo tinklą Lietuvoje šiandien sudaro  tūkstančiai tokių atliekų surinkimo vietų. Iki šiol šių atliekų surinkimo aikštelių ir adresų tekdavo ieškoti  laikraščiuose ar naršyti internete. Šiandien  tai galima padaryti ypač lengvai ir patogiai – vos keletu mygtukų spustelėjimų programėlėje „RŪŠIUOKLIS“.

  • Raskite artimiausią konteinerio vietą. Įjungus programėlę tereikia nustatyti norimo išmesti prietaiso rūšį, nurodyti pageidaujamą lokaciją arba leisti navigacijos įrenginiui aptikti jūsų telefono buvimo vietą ir „RŪŠIUOKLIS“ kaipmat parodys artimiausius prietaiso surinkimo taškus.  
  • Užsisakykite nemokamą stambios technikos išvežimą. Kai seną prietaisą norisi greičiau pakeisti naujesniu, tereikia  įeiti į programėlę, užsiregistruoti ir atliekos iš namų bus išvežtos nemokamai per 3-5 darbo dienas.
  • Įspėkite apie konteinerio gedimus. Specialius elektronikos surinkimo konteinerius rasite didžiuosiuose prekybos centruose ir kitose programėlės pateiktose šalinimo vietose. Jei atvykus konteinerį radote perpildytą ar sugadintą, pasinaudokite mobiliojoje aplikacijoje veikiančia įspėjimo funkcija – ši informacija greičiau pasieks šių konteinerių administratorius ir leis sparčiau reaguoti į situaciją.

Programėlės kūrėjai sieks universalumo

Greitu metu programėlėje „RŪŠIUOKLIS“ bus įdiegti kitų rinkoje veikiančių atliekų tvarkytojų ir perdirbėjų surinkimo aikštelių ar konteinerių vietų adresai: savivaldybių didelių gabaritų atliekų, padangų surinkimo aikštelės, taromatų ir kitos perdirbamų atliekų surinkimo konteinerių vietos.

„Ši mobilioji aplikacija taps platesnės- paskirties įrankiu, padėsiančiu vartotojams išsiaiškinti, kur yra artimiausia atliekų šalinimo vieta. Tai leis gyventojams teisingai atsikratyti nereikalingais daiktais ar technika aplinkai draugišku būdu“, – sako M.Varaška.