Asociacija EPA atsiriboja nuo didžiosios politikos

Asociacija EPA – elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta organizacija. Pagrindinis organizacijos tikslas – vykdyti ES ir LR teisės aktuose numatytas savo narių atliekų tvarkymo prievoles. Nuo 2006 m. asociacija organizuoja elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymą, o nuo 2009 metų pabaigos – baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymą. EEPA narių skaičius nuolat auga, šiuo metu asociacija jų vienija apie 400. EPA veiklą prižiūri, licencijas tvarkyti elektronines atliekas išduoda Aplinkos apsaugos agentūra, kurios steigėjas yra Aplinkos ministerija.

2015 m. rugsėjo 9 d. Aplinkos apsaugos agentūra dėl formalios priežasties panaikino EPA atliekų tvarkymo organizavimo licencijas. Šių metų sausio 27 d. Vilniaus apygardos teismas patenkino EPA skundą, panaikino Agentūros sprendimą ir grąžino EPA licencijas.

EPA direktoriaus Lino Ivanausko teigimu, vykęs teisinis ginčas tarp Agentūros ir jo vadovaujamos asociacijos neturėtų būti naudojamas politinėje kovoje. „Mes atsiribojame nuo bet kokių politinių sąsajų.  Aš, kaip EPA vadovas, visą dėmesį skirsiu elektronikos įrangos atliekų tvarkymui. Kaip tik šią savaitę asociacijos nariams pristačiau  2016 m.  veiklos  planus. Numatyta plėsti smulkios elektronikos atliekų surinkimo tinklą, įsigyti daugiau stambiagabaričių konteinerių ir pritraukti alternatyvius finasavimo šaltinius iš ES struktūrinių fondų“, – sakė Linas Ivanauskas.

Elektronikos platintojų asociacija pabrėžia, kad EPA aplinkos apsaugos politikos formavime nedalyvauja, ragina teisminį ginčą atskirti nuo politinių peripetijų ir dėl politinių tikslų nedaryti daugiau žalos elektroninių atliekų rūšiavimo reputacijai.

Šių metų sausio 1 d. L. Ivanauskas perėmė iš M.Varaškos vadovavimą EPA, pradėdamas naują Asociacijos veiklos etapą.

Daugiau informacijos:
Direktorius Linas Ivanauskas
El. p.
[email protected]
+370 699 78274