Aplinkosaugos testas: pasitikrinkite, ar žinote daugiau už kitus?

Ar žinote, kodėl keliaujant po Rambyno regioninį parką būtina su savimi turėti asmens dokumentą, arba dėl kokių priežasčių Laisvės statulai Niujorke prireikė restauracijos? Didžiausios Lietuvoje organizuotos aplinkosaugos olimpiados metu į panašius klausimus teisingo atsakymo ieškojo bemaž 9000 moksleivių iš visos Lietuvos. Pasitikrinti ar žinote aplinkosaugos istoriją, įdomius atliekų tvarkymo, jų įtakos mūsų sveikatai, buičiai, antriniam vartojimui faktus galite ir Jūs. Prisijunkite prie elektroninės olimpiados platformos ir skirkite keletą minučių testui.

„Olimpiados klausimus ir užduotis rengėme ne tik turimų jaunimo žinių įvertinimui, tačiau ir siekdami jų dėmesio aplinkosaugai, atsakingam vartojimui, rūšiavimui. Taip siekiame, jog žmonės suvoktų ryšį tarp aplinkos apsaugos, tinkamo atliekų tvarkymo ir saikingo, taupaus vartojimo”, – pasakoja aplinkosaugos olimpiadą organizuojančios Elektronikos platintojų asociacijos vadovas Mantas Varaška.

O ką apie klimato kaitą, ekologines katastrofas, atliekų rūšiavimą ar perdirbimą žinote Jūs? Ar pralenksite geriausią projekto klasę (Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1A kl.), kurios 22 moksleivių vidurkis siekė 30 balų? Siūlome atlikti olimpiados testą ir pasitikrinti, ar daugiau žinote už šiuos devintokus? 30 testo klausimų pagal sudėtingumą vertinami skirtingais balais. Maksimalus balas, kurį galima surinkti yra 45 taškai. Geriausio balo savininkui EPA padovanos bilietus dviem į pasirinktą „Forum cinemas” kino seansą.

Prisijungti prie olimpiados platformos galite čia.
Prisijungiant suveskite šį kodą: 3312091535633113445

Apie II-ąją aplinkosaugos olimpiadą

Jau antrus metus Elektronikos platintojų asociacijos organizuojamos aplinkosaugos olimpiados tikslas buvo ne tik patikrinti moksleivių žinias aplinkosaugos ir ekologijos srityse, bet skatinti plačiau domėtis šiomis temomis, integruoti jas į bendrojo lavinimo pamokas.

Prie projekto prisidėjo ir Gamtosauginių mokyklų programa – tarptautinė Aplinkosauginio švietimo fondo programa, kuria siekiama jaunajai kartai diegti atsakingą požiūrį į aplinką ir išteklių saugojimą. Sėkmingai aplinkosaugos srityje dirbančios švietimo įstaigos apdovanojamos Gamtosauginių mokyklų programos Žaliąja vėliava. „Projektas yra svarbus mokykloms, nes plečia žinių akiratį, skatina mokinius būti draugiškiems gamtai – šie tikslai iš esmės siejasi su Gamtosauginių mokyklų programos tikslais”, – apie olimpiadą atsiliepia programos projektų koordinatorius Renaldas Rimavičius.

Šiais metais olimpiada sulaukė net trečdaliu daugiau dalyvių iš visos Lietuvos. Viso projekte dalyvavo daugiau nei 500 klasių. 33 geriausius rezultatus surinkusios klasės apdovanotos bilietais į kiną.