EPA projekto „Atsakingas skaitytojas“ aštuntieji metai – rekordiniai

Sėkmingai baigėme EPA projekto Lietuvai ir jos bibliotekoms „Atsakingas skaitytojas“ aštuntuosius metus. Per du 2022 m. projekto etapus konkurse dalyvavusios bibliotekos suriko rekordinį kiekį elektronikos ir baterijų atliekų – daugiau nei 67 tūkstančius ir 968 kilogramus. Tai – net 13 tūkst. 798 kilogramais daugiau negu 2021-aisiais, kuomet buvo surinkta 53 968 kilogramai.

Džiaugiamės bibliotekų aktyvumu ir rezultatyvumu – juk tai reiškia, kad gyvename vis švariau, vis daugiau žmonių sužino, kaip teisingai išmesti elektronikos ir baterijų atliekas, daugeliui atsakinga elgsena tampa įpročiu.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ antrajame etape (2022 m. rugpjūčio–gruodžio mėn.) konkurso dalyvės surinko 30 973,4 kilogramo elektronikos ir baterijų atliekų. Pagrindinį konkurso prizą – 500 eurų vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšelį – laimėjo dvi daugiausia elektronikos ir baterijų atliekų surinkusios bibliotekos – Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka (16014,8 kg) ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vadžgirio filialas (3329 kg).

Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Genė Dičpinigaitienė savo aktyvumu, renkant elektronikos atliekas, garsėja ir už rajono ribų. Na, o Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vadžgirio filialo skaitytojai už laimėtą knygų krepšelį turėtų būti dėkingi šio projekto kuratorei bibliotekininkei Erikai Žievienei. Sveikiname bibliotekų kolektyvus, jų skaitytojus ir šauniąsias bibliotekininkes, kuravusias projektą!

Kitos į labiausiai pasižymėjusių sąrašą patekusios konkurso dalyvės:

  • Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viešvilės filialas (surinko 2785 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 300 EUR dovanų kuponą)
  • Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešoji biblioteka (surinko 2555,6 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 150 EUR dovanų kuponą)
  • Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Baltraitiškės filialas (surinko 1646 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 100 EUR dovanų kuponą)
  • Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pajūrio filialas (surinko 1356 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 50 EUR dovanų kuponą)
  • Kalvarijos savivaldybės viešoji biblioteka (surinko 908 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 50 EUR dovanų kuponą)
  • Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka (surinko 750 kg elektronikos bei baterijų atliekų ir laimėjo 50 EUR dovanų kuponą)

Dėkojame visoms projekto dalyvėms ir linkime gražių skaitymo bei tvarumo metų!