Finaliniame aplinkosaugos renginyje „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” žalgiriečiai į krepšius mėtė baterijas

 

Antradienį Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijoje svečiavęsi „Žalgirio“ krepšininkai turėjo neeilinę galimybę išbandyti savo taiklumą. Tik šį kartą baudinių seriją jie turėjo sumesti ne krepšinio aikštelėje, o aplinkosaugos renginyje, kur į specialias talpas mėtė baterijas.  Paaiškėjo, kad didiesiems Lietuvos sporto ambasadoriams taiklumu nenusileido ir moksleiviai.

Vietoj kamuolių į krepšius krito baterijos

Elektronikos Platintojų Asociacijos (EPA) organizuojamo projekto „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ finaliniame renginyje dalyvavo  200 Panevėžio gimnazistų. Renginį vainikavo projekto nugalėtojų, kurie I-ojo sezono metu surinko daugiau nei 500 kilogramų baterijų bei dujošvyčių lempučių, susitikimas su „Žalgirio“ klubo krepšininkais. Jau antrus metus iš eilės organizuojamas projektas įrodė, jog įtraukiant vaikus į teisingą ir prasmingą veiklą svarbu juos tinkamai motyvuoti. „Beveik 100 Lietuvos mokyklų rungėsi dėl pagrindinio prizo – susitikimo su krepšininkais. Džiaugiuosi, kad Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai surinko tokį didelį baterijų kiekį. Juk tiek sveria žalgiriečių startinis penketas!”, – kalbėjo EPA vadovas Mantas Varaška.

Jis kartu su dainininku Povilu Meškėla, treneriu Gintaru Krapiku ir „Kuusakoski“ atstovu Sauliumi Norkaičiu lygiomis teisėmis kovėsi dėl geriausiųjų baterijų metikų titulo. Vis dėlto sumesti didžiausią baterijų kiekį pavyko žalgiriečių komandai – Tomai Dimšai, Vaidui Kariniauskui, Siim – Sander Vene ir Mindaugui Kvedarui. Šioms komandoms nenusileido ir moksleiviai.

Išardyti telefoną – ne taip paprasta

Naršyti internete, draugui parodyti šmaikščią nuotrauką ar parsisiųsti programėlę savo telefonui, juk vieni juokai, tačiau kas slypi šio „išmanaus“ daikčiuko viduje? Išardyti sugedusį telefoną ir atrinkti rūšiavimui skirtas nebenaudojamas dalis bandė ir žalgiriečiai. Pristačius rungtį ir liepus išsitraukti savo išmaniuosius telefonus, tiek žalgiriečiai, tiek moksleiviai išsisukinėjo, tačiau ardyti savų telefonų neprireikė – elektronikos ardymo rungties dalyviams buvo įteikti seni „Nokia“ telefonai. Kokybiškiausiai telefoną išardė ir su užduotimi susidorojo Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius bei jų komandos moksleiviai. „Ardyti telefoną išties įdomi ir neįprasta užduotis. Na, o užimti pirmąją vietą smagu ne tik krepšinio aikštelėje. Juk rungtys tam ir skirtos, kad varžytumeisi dėl aukščiausios vietos“ – įspūdžiais dalinosi Edgaras Ulanovas.

Nugalėtojams – sveikinimo žodžiai

Daugiau nei pusę tonos elektronikos atliekų surinkusiai mokyklai renginio svečiai negailėjo gražių žodžių. „Mano visas gyvenimas sukasi aplink įrašų studijas, koncertus, televiziją su daugybe elektros ir elektronikos įrenginių: pradedant pultais, baigiant kolonėlėmis, mikrofonais ir ekranais. O kur visi šie daiktai nukeliauja, kai yra nebereikalingi? Reikia tikėtis, kad ten, kur juos perdirba ir prikelia antram gyvenimui.

Svarbiausia pradėti nuo savęs. Jei rūšiuosiu aš, rūšiuosi tu, rūšiuos tavo klasės draugai, rūšiuos mokytojai, tėveliai ir kaimynai, drąsiai galėsim dainuoti „Mes jėga!“. Nes mes išvien siekiame gražesnės ir švaresnės gamtos!“ – moksleivius sveikino daininkas, projekto veidas Povilas Meškėla. Į bendras rungtis įsitraukusių moksleivių bei „Žalgirio“ krepšininkų treneris Gintaras Krapikas džiaugėsi galimybe prisidėti prie projekto ir motyvuoti jaunąją kartą.