GPAIS

GPAIS: kas tai ir kam to reikia?

Bent kelerių metų verslo patirtį turinčios įmonės puikiai žino, kas yra GPAIS (Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema) ir ten vykdoma apskaita, tačiau naujai pradėjusiems verslą tai gali būti nežinomi dalykai.

GPAIS yra skirta surinkti, analizuoti ir kontroliuoti gaminių, pakuočių ir atliekų (GPA) apskaitos duomenis. Ši sistema yra svarbi priemonė, vykdant atliekų susidarymo, tvarkymo, gaminių ir pakuočių tiekimo vidaus rinkai apskaitą ir tvarkant kitus GPA apskaitos duomenis.

Prievolė, kuri duoda naudos

Praktiškai kalbant, GPAIS yra įstatymais apibrėžtas, patikimas bei lengvesnis būdas stebėti ir valdyti savo įmonės gaminių srautus, pakuotes ir atliekas. Ši moderni sistema suteikia daugybę funkcijų, leidžiančių efektyviau valdyti ir stebėti svarbius veiklos procesus.

Kita vertus, Atliekų tvarkymo įstatyme ir Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatyme kai kuriems verslams yra numatyta prievolė vykdyti apskaitą, naudojantis GPAIS. Šios prievolės vykdytojų sąraše yra ir elektros ir elektroninės įrangos, o taip pat ir baterijų ir akumuliatorių gamintojai ir (ar) importuotojai. Norėdami vykdyti šią prievolę, jie privalo registruotis GPAIS Gamintojų ir importuotojų sąvade.

GPAIS sistema gali būti naudinga pačiam verslui, nes teikia išsamias ataskaitų pateikimo galimybes. Jūs galite lengvai generuoti ir pateikti ataskaitas, susijusias su gaminių, pakuočių ir atliekų apskaita, sutaupant laiko ir pastangų. Be to, optimalūs terminai ir ataskaitų pateikimo laikas bei supaprastintas ir organizuotas jų valdymas padeda būti efektyviam ir laiku atlikti reikiamus veiksmus.

GPAIS sistema taip pat suteikia galimybę integruoti ją su kitomis jūsų įmonės sistemomis. Integracija leidžia jums naudoti GPAIS kartu su jau turimomis sistemomis, sutaupant laiko ir pastangų duomenų perkėlimui ir sinchronizavimui. Be integracijos teikiamų privalumų, GPAIS yra svarbi ir Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) nariams – jiems tai gali būti efektyvi priemonė valdyti ir stebėti savo gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą. Turint įmonių patikimai pateiktus duomenis, galima geriau įvertinti gaminių ir atliekų srautus, palengvėja ir EPA darbas su atliekų surinkimo užduotimis, kurios yra nustatytos ES narėms.

Su pagalba – dar paprasčiau

Bendrovės, kurios turėjo galimybę pirmosios išbandyti naujai sukurtą GPAIS, pradžioje susidūrė su aibe nesklandumų, duomenų pildymas sistemoje dažnai būdavo problemiškas, tačiau sistema palaipsniui buvo gerinama, diegiami nauji funkcionalumai bei supaprastinimai. Tobulinant GPAIS sistemą yra sudaryta galimybė greitai ir patogiai gauti naujienas apie pokyčius, susijusius su gaminių, pakuočių ir atliekų apskaita. Šiuo metu yra ne viena puiki duomenų pildymo instrukcija, visos naujienos lengvai prieinamos vartotojams.

Jei turite klausimų arba reikalinga pagalba, GPAIS sistema taip pat siūlo patogią pagalbos funkciją. Panaudoję ją galėsite gauti profesionalius atsakymus į savo klausimus. Be to, pateikta instrukcija leis jums lengvai išmokti naudotis sistema, taip sutaupant laiko ir pastangų. Jei turite klausimų ar norite sužinoti daugiau apie GPAIS, yra skelbiami atitinkami kontaktai, jais kreipęsi rasite visą reikiamą informaciją, galėsite susisiekti su žinovų komanda, kuri atsakys į jūsų klausimus.

Prisijungimas prie GPAIS sistemos dažniausiai sunkumų nesukelia. Naujo vartotojo registracija sistemoje yra nesudėtinga, reikalinga informacija gali būti lengvai suvesta į registracijos formą. Be to, norintiems geriau perprasti sistemą ir jos galimybes yra suteikiami įvairūs mokymai, taip pat galima pasinaudoti ir duk (dažniausiai užduodamų klausimų) platforma. Visos šios priemonės puikus būdas gilinti savo žinias ir pasinaudoti sistema lengviau ir efektyviau.

Skaidriai veikianti ir prieinama GPAIS tiek EPA asociacijai, tiek ir jos nariams užtikrina galimybę tapti galingesne ir efektyvesne jėga elektronikos atliekų tvarkymo sektoriuje. Prisijunkite prie GPAIS sistemos – tai jūsų verslui suteiks skaidrumo ir tvarumo, o taip pat padės pasiekti ilgalaikės aplinkosaugos ir žiedinės ekonomikos naudos nacionaliniu ir globaliu mastu.

METODINĖ MEDŽIAGA