ATSAKINGAS SKAITYTOJAS. „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ bibliotekose

books   autumn  by m0thyykuGamta – iškiliausių Lietuvos dramaturgų, rašytojų ir poetų mūza. Jos grožį aprašė K. Donelaitis, A. Baranauskas, S. Daukantas, A. Vaičiulaitis, Maironis ir kiti žymūs rašytojai, kurių kūriniuose gamta kupina gyvasties, spalvų ir pojūčių. Tai karta, kuri neįsivaizdavo, jog gamtai galima kenkti ir kada nors ateities kartoms teks rūpintis jos išsaugojimu. „Reikia būti drausmingam. Kai rytą baigi pats ruoštis, turi rūpestingai apruošti planetą," – kalbėjo mažasis princas (Antuan de Sent Egziuperi). Jis jautėsi atsakingas už savo planetą. O mes?'

Atsakingais galime tapti ir mes. Susitvarkykime savo planetą, bet pirmiausiai pradėkime nuo savęs, kaimynų, draugų, bendruomenių. Spalio mėnesį kviečiame prisijungti prie aplinkosauginės akcijos „ATSAKINGAS SKAITYTOJAS. „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!" bibliotekose! Visą spalio mėnesį į bibliotekose esančias specialias EPA surinkimo dėžutes bus galima atnešti ir išmesti gamtai ir žmogaus sveikatai pavojingas panaudotas baterijas bei senus mobiliuosius telefonus. Daugiausiai šių atliekų surinkusioms 3 bibliotekoms bus įrengta laisvalaikio zona!

Rudens metu vis dažniau į rankas pasiimame knygas, kuriose didžiųjų Lietuvos dramaturgų ar poetų aprašyti gamtos vaizdai skatina pagalvoti apie mus supančią aplinką. Dalyvavimas akcijoje – tai galimybė prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo ir tuo pačiu parodyti bendruomenės glaudumą, bendradarbiavimą, konkurencingumą bei atsakomybę už gamtą," - apie projektą kalba Elektronikos platintojų asociacijos, organizuojančios tinkamą baterijų bei elektronikos atliekų surinkimą ir perdirbimą, vadovas Mantas Varaška. 

Apie akciją bibliotekų lankytojus informuos projekte dalyvaujančių bibliotekų darbuotojai. Taip pat šviežiausios naujienos bus skelbiamos EPA Facebook profilyje, nacionalinėje bei regioninėje spaudoje. Daugiau apie projektą, jo tikslus, elektronikos atliekų rūšiavimą, situaciją Lietuvoje bei užsienyje, bus galima išgirsti, sužinoti ir užduoti rūpimus klausimus tiesioginės transliacijos metu iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos spalio 20 d.

Viso projekto metu bibliotekų darbuotojai kviečiami asmeniškai dalyvauti „Aktyviausio bibliotekininko" konkurse. Jo metu bus laukiama nuotraukų ar asmenukių (angl. selfie) su skaitytojų atneštomis baterijomis ar el. atliekas atnešusiais skaitytojais. Nuotraukomis dalinsimės EPA Facebook paskyroje, o 6 nominuotų nuotraukų autoriams atiteks specialūs prizai - „LT identity" dizainerės Ievos Ševiakovaitės sukurti krepšiai bei žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako?" prenumerata.

PROJEKTO NUOSTATAI

Projekte dalyvaujančių bibliotekų sąrašas bus paskelbtas spalio pradžioje.

 

PROJEKTĄ ORGANIZUOJA:

EPA logo RGB t vidus       BP2 centrinis 

PROJEKTO PARTNERIAI:

LNB logo     atsisiųsti - Copy       wddty logo web lt   

15minlt - Copy

http://www.15min.lt